Amazon, akıllı Router üreticisi Eero girişimini satın aldığını duyurdu

Nesnelerin interneti konusunda önemli adımlar atan Amazon, yeni bir satın alma haberi ile karşımızda. Amazon, San Francisco merkezli Router üreticisi Eero girişimini satın aldığını duyurdu.
Amazon, akıllı Router üreticisi Eero girişimini satın aldığını duyurdu

Nesnelerin interneti konusunda önemli adımlar atan Amazon, yeni bir satın alma haberi ile karşımızda. Amazon, San Francisco merkezli Router üreticisi Eero girişimini satın aldığını duyurdu. Ev kullanımı için akıllı Wi-Fi yönlendiricileri üreten bir firma olan Eero, kullanıcıların daha iyi bir akıllı ev deneyimi yaşamalarına olanak tanıyor.

Amazon'un sesli asistanı olan Alexa uyumlu cihazların bağlanmasını daha da kolaylaştıracak olan Eero, Amazon'un nesnelerin interneti üzerinde yapacağı çalışmaları daha da hızlandıracak gibi görünüyor. Satın alma anlaşmasını finansal detayları ile ilgili bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim.

2016 yılında 50 milyon dolar yatırım aldı

İlk olarak 2014 yılında karşımıza çıkan Eero, ilk ürününü tanıttığında 48 saat içinde 1 milyon dolarlık ön satış yaparak teknoloji dünyasının dikkatini çekmeyi başarmıştı. 2016 yılının Mayıs ayında ise bir yatırım haberi ile karşımıza çıkan girişim, Menlo Ventures ve IndexVentures liderliğinde 50 milyon dolar yatırım almıştı. Geçtiğimiz yıl ise sıkıntılı bir dönem geçiren şirket, 30 çalışanı ile yollarını ayırmıştı.

Eero ekibinden ve ürettikleri çözümlerden çok etiklendiklerini dile getiren Amazon yöneticisi Dave Limp, akıllı ev deneyiminin daha da kolaylaşabileceği konusunda Eero ekibi ile ortak bir vizyona sahip olduklarının da altını çizdi. Tek bir yönlendirici cihaz yerine, tüm bir evi veya daireyi güçlü bir Wi-Fi sinyali ile kaplamak için birden fazla erişim noktası kullanan Eero, mobil uygulama aracılığı ile de kontrol edilebiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.