Akıllı Wi-Fi yönlendirici Eero daha rafa çıkmadan ilk 48 saatte bir milyon dolarlık ön satış yaptı
Teknoloji

Akıllı Wi-Fi yönlendirici Eero daha rafa çıkmadan ilk 48 saatte bir milyon dolarlık ön satış yaptı

Evin ya da ofisin her yerinde hızlı ve istikrarlı Wi-Fi internet bağlantısını kim istemez? Piyasaya çıkaracağı ilk ürünüyle, hemen herkesin yakındığı bu derde Nest kadar akıllı bir ürünle çözüm sunacağını iddia eden Eero da haliyle büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz hafta tanıttığı yeni nesil Wi-Fi internet sistemi henüz ön satıştayken ilk 48 saatte 1 milyon dolarlık satış yapan Eero, uyguladığı başlangıç indirimini de kaldırdı.

Geçtiğimiz bir yılı sessiz sedasız Wi-Fi sorunun çözecek bir ürün üzerinde çalışarak geçiren Eero, yeni nesil Wi-Fi sisteminin 3 Şubat'ta lansmanını yapıp, ilk ürününü ön satışa sunmuş ve geçtiğimiz yaz First Round Capital liderliğinde aralarında Stanford University'nin StartX, Menlo Ventures ve Alexis Ohanian'ın olduğu bir grup yatırımcıdan 5 milyon dolar yatırım aldığını duyurmuştu. Zira, Eero'nun akıllı Wi-Fi sistemi, internetin evin her noktasında çekmesini sağlamak gibi temel bir işlevin yanında, evi nesnelerin interneti için hazırlayabilecek bir ürün olarak görülüyor.

Eero, evinizdeki kablosuz internet trafiğini yönetmek için kutu görünümünde bir cihaz sunuyor. Üç cihazın büyük bir evin tüm noktalarını kapsama almaya yeteceğini öneren Eero'nun ilk cihazı DSL modeminize bağlanırken, diğerlerini sadece prize takmanız yetiyor. Cihazlar birbirine otomatik olarak bağlanıyor ve mesh bir ağ oluşturarak kablosuz internetin eve homojen bir şekilde dağılmasını sağlıyor.

Mobil uygulamasıyla birlikte kullanılan Eero, telefonunuza Bluetooth üzerinden bağlanıyor. Uygulama üzerinden yeni bir ağ oluşturuyor, dilerseniz başkalarını davet ediyor ve ağ performansını izleyebiliyorsunuz. Kullanım kolaylığıyla öne çıkan Eero ağın performansı konusunda sizden minimum taleple geliyor. Bir sorun olduğunda sistem kendi kendini yeni yüklüyor yani sizin "reset" tuşunu arayıp bulmanıza, 10'dan geriye saymanıza vs. gerek kalmıyor.

eero

Cihaz, ağınıza yeni biri bağlandığında size otomatik uyarı gönderiyor, güvenlik güncellemeleri de sizin yüklemenize gerek kalmadan otomatikman sağlanıyor. Cihazın, ilerleyen zamanlarda diğer akıllı ev ürünleriyle yine Bluetooth üzerinden bağlanması planlanıyor. Zaten Eero'nun asıl büyük hedefi de bu. Eero, geliştiriciler için bir ağ API'ı da yayınlayacak.

Akıllı özelliklerinin yanında tasarımıyla beğeni toplayan Eero ekibi bunun için GoPro, Nest ve Roku gibi ürünlerin tasarımında rol alan Fred Bould ile çalışmış. Beyaz renkli Apple TV büyüklüğündeki ürün gerçekten evde göze batmayacak bir görünüme sahip.

Eero'nun yaklaşık 68 saat sonra kapanacak olan ön satışlarında tek bir ürün 199 dolar yerine 125 dolara, üçlü paketse 499 dolar yerine 299 dolara satılıyor.

Yorumlar (4)
 1. Ui-Ahmet Ui-Ahmet

  20 yıl sonra kanser iyice artmaya başlayınca görücem ben o zaman bulduğunuz bu teknolojiyi :)

  Bu kadar bağımlılığa gerek yok, 1 oda da çekse bence yeterli. Bu kadar radrasyon'un 20 yıl sonra ömrümüzden alacağını görmemek çok zor olmasa...

  1. Size yetebilir bir odada çekmesi ama benim gibilere yetmiyor. :) Kanser, radyasyon... Her yüzyılın kendine has hastalığı oluyor. Bu yüzyılınki de kanser diyelim. Korkulacak bir şey yok.

   Eero bambaşka bir cihaz. Ben Eero'nun yanından bile geçmeyen TPLINK wifi alan genişletici aldım, tek kelimeyle her kuruşuna değdi. Muhteşem bir cihaz. Wifi'ın iyi çekmesini önemsiyorum. Saygılarımla :)

  2. Benim de ilk dusundugum sey bu oldu, evi radyasyon saracak sahsen ben tercih etmem

 2. Evi radyasyon saracak diyenleri gölün icindeyken yagmur damlalarindan kacmaya calisanlar olarak goruyorum. Bu sinyaller her yerde, GSM, karasal tv yayini, yuzlerce radyo yayini, vs