Apple, sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan'ı sonlandırıyor

Paylaşılan bilgilere göre Apple, sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan'da çalışan 200 çalışanı ile yollarını ayırdı.
Apple, sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan'ı sonlandırıyor

Apple'ın sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan, şaşırtıcı haberler ile karşımıza çıktı. CNBC'nin kısa süre önce paylaştığı bilgilere göre Apple, sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan'da çalışan 200 çalışanı ile yollarını ayırdı. Haberlerin ortaya çıkmasının ardından bir açıklama da paylaşan Apple sözcüsü, 200 çalışan ile yolların ayrıldığını doğrularken, bazı çalışanların da başka birimlere geçtiğini iletti.

Apple'ın sürücüsüz otomobiller ve ilgili teknolojiler hakkında çok yetenekli bir ekibe sahip olduğunun altını çizen Apple sözcüsü, sahip oldukları ekibin 2019 yılında bazı önemli alanlara odaklanacağını da sözlerine ekledi. Yapılan açıklamaya göre bazı gruplar ise Apple'ın farklı birimlerinde ve makine öğrenimi konuları üzerinde çalışacaklar.

Hatırlatmak gerekirse 2017 yılının Nisan ayında Apple sürücüsüz otomobili yapılan testler sırasında ilk kez görüntülenmişti. Apple'ın sürücüsüz otomobilinin ortaya çıkmasının ardından ise konuyla ilgili resmi bir açıklama yapan Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ın otonom sistemler üzerinde çalıştığını resmen açıklamıştı.

Apple'ın temelleri 2014 yılında atılan sürücüsüz otomobil projesi olan Project Titan'ın ekibini dağıtmış olması ise oldukça şaşırtıcı. Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz Ağustos ayında Apple, Tesla’nın mühendislerinden Doug Field’ı Project Titan için bünyesine kattığını sizlere aktarmıştık. Project Titan için böyle ciddi adımlar atılmasının ardından projenin sonlandırılması ise kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.