Crytek ve Improbable'dan yeni bir AAA oyunu için iş birliği

Crytek ve Improbable'dan yeni bir AAA oyunu için iş birliği

Üç Türk kardeş tarafından Almanya'da kurulan bir oyun firması olan Crytek, İngiltere merkezli bir girişim olan Improbable ile iş birliğine gittiğini duyurdu. Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz haftalarda Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games ve Improbable'ın 25 milyon dolarlık yatırım fonu kurduğunu sizlere aktarmıştık.

Konu ile ilgili bir açıklama paylaşan Crytek, Epic Games ve Improbable’a katılmaktan gurur duyduklarını belirtti. İş birliği kapsamında gelecek projelerinde kullanılacak şekilde, CRYENGINE için tam fonksiyonlu bir SpatialOS Oyun Geliştirme Kiti oluşturmak üzere Improbable ile yakından çalışmayı planladıklarını da paylaşan Crytek, bu konu için çeşitli adımların atıldığını da belirtti.

İş birliği kapsamında CRYENGINE geliştirici otomatonunun SpatialOS ile kendi açık kaynak entegrasyonunun, yakında yayınlanacak olan 1000 oyunculu Battle Royale oyunu olan Mavericks: Proving Grounds için oluşturulduğunu da paylaşalım.

Improbable ile ortak olmaktan gurur duyduklarını ancak bunun daha büyük bir şeyin başlangıcı olmasını istediklerini de belirten Crytek, alanında en iyisi ve her zaman gelişen deneyimler oluşturmak için diğer teknoloji uzmanları, araç yapımcıları ve geliştirici servisleri ile birlikte çalışmak istediklerini de iletti.

Improbable ve Crytek’in, CRYENGINE ve SpatialOS kullanılarak yapılan yeni bir AAA oyunu üzerinde çalıştığını da açıklayan Crytek, kısa zaman sonra bu AAA oyunu ile ilgili olarak daha fazla detay paylaşılacağını da iletti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.