Robinhood tasarruf odaklı yeni hesap türünü tanıttı ve dijital banka olma yolunda ilerliyor

Komisyonsuz olarak borsada işlem yapmanızı sağlayan Robinhood uygulaması tanıttığı yeni "Checking & Savings" hesabıyla artık mevduat toplamaya başladı.
Robinhood tasarruf odaklı yeni hesap türünü tanıttı ve dijital banka olma yolunda ilerliyor

Borsada komisyonsuz olarak işlem yapmanızı sağlayarak yola bir mobil uygulama olarak çıkan Robinhood, yeni tanıttığı ve "Checking & Savings" adını verdiği ürünle bir dijital banka olma yolunda ilerlediğini gösterdi. Bugüne kadar sadece yatırım faaliyetlerine aracılık eden Robinhood bundan böyle kullanıcılarına günlük olarak kullanabilecekleri bir banka hesabı sunmaya başladı.

Bu banka hesabını müşterilerine ücretsiz olarak sunan Robinhood herhangi bir minimum hesap açılış ücreti belirlememiş. Müşterilerine yüzde 3 oranında faiz veren bankacılık hesabı aracılığıyla var olan yatırım hesabı müşterilerini kendisine çekecek. Bununla birlikte bu hesap sayesinde Robinhood'un yeni müşteriler edinmesi de bekleniyor. Robinhood daha fazla müşteriyi kendisine çekerek bir tasarruf ve birikim yapmayı hedefleyenleri kendi ürününe çekecek.

Robinhood dijital bankaların hesaplarına rakip olarak, bundan böyle kendi bünyesinde de mevduat toplayabilecek. Bu da Robinhood'un sadece hisse senedi alışverişi odaklı bir mobil uygulamadan bir bankacılık uygulamasına dönüşmesi için ilk adım olabilir. Robinhood bu hesapla birlikte Mastercard logolu banka kartlarını da çıkartıyor. Hesabı açan kullanıcılar bu kartlarıyla ABD'de 75 binden fazla ATM'de işlem yapabilecek ve hesaplarına para yatırıp çekebilecek.

Robinhood bugüne kadar hisse senedi alıp satan değerli bir kitleyi kendisine çekmişti. Bu sefer de iyi faiz oranlarıyla bünyelerinde mevduat toplayarak, hali hazırda birikimi olan bu müşterileri hisse senedi alım ve satım işlemlerine yönlendirerek daha fazla kazanım elde edebilir. Kısacası yaptığı çalışmalarla Robinhood'un kendi hacmini büyütme konusunda adımlar attığını tahmin etmek güç değil.

Robinhood'un yeni ürünleriyle ilgili çektiği kısa reklamları hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=f48SglGrpEg

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.