Twitch rakibi canlı yayın platformu: DLive
Oyun

Twitch rakibi canlı yayın platformu: DLive

  • Yeni bir Twitch rakibi canlı yayın platformu olan DLive ile karşınızdayız. ABD merkezli bir girişim olan DLive, 2017 yılının Kasım ayında test yayınlarına başladı.

Facebook, Twitch rakibi oyun platformu olan Fb.gg’yi duyurduğunu sizlere geçtiğimiz Haziran ayında aktarmıştık. Bugün ise yeni bir Twitch rakibi canlı yayın platformu olan DLive ile karşınızdayız. ABD merkezli bir girişim olan DLive, 2017 yılının Kasım ayında test yayınlarına başladı.

Geçtiğimiz Ocak ayında ise kullanıma sunulan DLive, platformu üzerinden canlı yayın yapan içerik oluşturucuları Lino puan kazanabiliyor. Rakiplerinden farklı olarak içerik oluşturucularına yapılan ödemeleri kripto para olarak yapan DLive uygulamasıAndroid platformunda ücretsiz olarak da mevcut durumda.

Rakip platformlar ile benzer bir çalışma mantığına sahip olan DLive'da izleyenler beğendikleri yayınlara bağış yaparak yayıncıların puan kazanmalarını sağlıyor. Puan kazanan yayıncılar ise Lino Network üzerinden kazandıkları puanları paraya çevirebiliyorlar.

Özellikle oyuncular tarafından tercih edilen bir canlı yayın platformu olan DLive, ödüller ve hediye puanlarla rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor. Yayıncılar kazançlarının tamamını 3 gün öncesinde talep etmek koşuluyla haftada iki gün alabiliyorlar. DLive'ın Pazar ve Perşembe günleri yayıncılarına ödeme yaptığını da belirtelim.

Ödemelerini kripto para aracılığı ile yaptığı için rakip platformlara oranla daha yüksek kazançlar sağladığını iddia eden DLive, oyun, sohbet, yaşam tarzı, sanat, kodlama, haberler, eğitici & öğretici, bilim ve teknoloji, seyahat & açık hava, spor ve fitness ve webshows kategorileri altında yayınlar yapılmasına olanak tanıyor.

3 milyon dolar değerinde kripto para dağıttı

Ülkemizde de kullanıma sunulan ve Türkçe dil desteğine de sahip olan DLive, ülkemizde gördüğü yoğun ilgi sebebiyle ülkemizdeki çalışmalarını hızlandırdığını da paylaştı. Türkiye’nin platformda en hızlı büyüyen ülke olduğunun da altını çizen DLive, Türkiye'deki kullanıcılarının 15 - 30 yaş grubunda yoğunlaştığını ve 18.00 - 24.00 saatlerinin en yoğun saatler olduğunu da belirtti.

DLive'ın paylaştığı bilgilere göre platform, günlük minimum 1000 aktif yayıncıya sahip ve bu kullanıcıların yüzde 50'si ise Türkiye'den yayın yapıyor. Aylık 1 milyon aktif kullanıcıya sahip olan DLive, 7 ayrı ülkede içerik geliştirme ekiplerine de sahip durumda. Son olarak DLive'ın bugüne kadar 3 milyon dolar değerinde kripto para dağıttığını da belirtelim.

Yorumlar (4)
  1. 10 Aydır DLive da yayın yapıyorum gerçekten mükemmel adil bir platform ve en önemlisi her geçen gün yeni gelişmeler güncellemeler geliyor platform yayın konusun da mükemmeleşiyor ve özellikle Türkiyeye Türk yayıncılara çok önem veriyorlar ve destekliyor umarım daha da iyi yere gelicek DLive buna tüm canı gönülden inanıyorum . #hepberaberbüyüyoruz

  2. Dlive Platformunu uzun süredir kullanıyorum. Yayıncıları ve Kullanıcılarını devamlı destekleyen bir ekibinin olması yanı sıra yayıncılık işine yeni başlayan ve az kitlesi olan yayıncılara bile diğer platformlara nazaran para kazanma fırsatı veren bir site. İzleyicilerin hiç para harcamadan sevdikleri yayıncılara az da olsa bağış atmasına olanak sağlayan ve yayıncıların yayınlarından 7 gün sonra Ödül havuzundan aldıkları bağış haricinde ödüllendiren bir sisteminin olması hali hazırda olan platformlardan bile çok farklı olduğunu göstermekte. Dlive'ın gelecekte yayıncılık sektöründe çok şeyleri değiştireceğini düşünüyorum.

  3. Yaklaşık 11 aydır Dlive kullanıyorum. Her geçen gün gelişmekte olan ve kullanıcılarına çok değer veren bir platform. Gerek kazancıyla gerek sunduğu imkanlarla diğer yayın sitelerine büyük bir rakip olma yolunda ilerliyor. Geçen sürede çok büyük bir ilerleme göstererek beklentileri karşılıyor. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Büyük bir aile olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

  4. DLive, kullanıma sunulduğundan beri henüz belki 1 sene geçmedi ama kısa zamanda çok fazla mesafe katetmiş, sürekli olarak üzerine koyup daha iyisini yapmaya çalışan ekibi ile de her geçen gün büyüyen bir canlı yayın platformu. Yakın zamanda da Lino blockchainine geçiş yaparak çok büyük bir adım atmış oldu. Artık kullanıcılar hızlı ve kolay bir şekilde siteye üye olup giriş yapabiliyorlar. İzleyiciler kolayca desteklemek istedikleri yayıncılara bağış atabiliyorlar. Hatta yeni sistem izleyerek ve yayıncı ile etkileşim kurarak para kazanmaya da olanak sağlıyor. İzleyiciler yayın izlerken Lino puanları kazanabiliyor ve bunu isterlerse hesaplarında biriktiriyorlar isterlerse de yayıncılara bağış yaparak destekte bulunuyorlar. Ben de yaklaşık Şubat ayından beri siteyi kullanıyorum ve daha öncesinden canlı yayın tecrübem olmasa da gayet güzel kazançlar elde ettim. Teşekkürler DLive!