Twitch rakibi canlı yayın platformu: DLive

Yeni bir Twitch rakibi canlı yayın platformu olan DLive ile karşınızdayız. ABD merkezli bir girişim olan DLive, 2017 yılının Kasım ayında test yayınlarına başladı.
Twitch rakibi canlı yayın platformu: DLive

Facebook, Twitch rakibi oyun platformu olan Fb.gg’yi duyurduğunu sizlere geçtiğimiz Haziran ayında aktarmıştık. Bugün ise yeni bir Twitch rakibi canlı yayın platformu olan DLive ile karşınızdayız. ABD merkezli bir girişim olan DLive, 2017 yılının Kasım ayında test yayınlarına başladı.

Geçtiğimiz Ocak ayında ise kullanıma sunulan DLive, platformu üzerinden canlı yayın yapan içerik oluşturucuları Lino puan kazanabiliyor. Rakiplerinden farklı olarak içerik oluşturucularına yapılan ödemeleri kripto para olarak yapan DLive uygulamasıAndroid platformunda ücretsiz olarak da mevcut durumda.

Rakip platformlar ile benzer bir çalışma mantığına sahip olan DLive'da izleyenler beğendikleri yayınlara bağış yaparak yayıncıların puan kazanmalarını sağlıyor. Puan kazanan yayıncılar ise Lino Network üzerinden kazandıkları puanları paraya çevirebiliyorlar.

Özellikle oyuncular tarafından tercih edilen bir canlı yayın platformu olan DLive, ödüller ve hediye puanlarla rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor. Yayıncılar kazançlarının tamamını 3 gün öncesinde talep etmek koşuluyla haftada iki gün alabiliyorlar. DLive'ın Pazar ve Perşembe günleri yayıncılarına ödeme yaptığını da belirtelim.

Ödemelerini kripto para aracılığı ile yaptığı için rakip platformlara oranla daha yüksek kazançlar sağladığını iddia eden DLive, oyun, sohbet, yaşam tarzı, sanat, kodlama, haberler, eğitici & öğretici, bilim ve teknoloji, seyahat & açık hava, spor ve fitness ve webshows kategorileri altında yayınlar yapılmasına olanak tanıyor.

3 milyon dolar değerinde kripto para dağıttı

Ülkemizde de kullanıma sunulan ve Türkçe dil desteğine de sahip olan DLive, ülkemizde gördüğü yoğun ilgi sebebiyle ülkemizdeki çalışmalarını hızlandırdığını da paylaştı. Türkiye’nin platformda en hızlı büyüyen ülke olduğunun da altını çizen DLive, Türkiye'deki kullanıcılarının 15 - 30 yaş grubunda yoğunlaştığını ve 18.00 - 24.00 saatlerinin en yoğun saatler olduğunu da belirtti.

DLive'ın paylaştığı bilgilere göre platform, günlük minimum 1000 aktif yayıncıya sahip ve bu kullanıcıların yüzde 50'si ise Türkiye'den yayın yapıyor. Aylık 1 milyon aktif kullanıcıya sahip olan DLive, 7 ayrı ülkede içerik geliştirme ekiplerine de sahip durumda. Son olarak DLive'ın bugüne kadar 3 milyon dolar değerinde kripto para dağıttığını da belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.