Sıkça Sorulan Sorular: Instagram'da görünmesini istemediğim yorumları nasıl filtrelerim?

Instagram’daki yorumlar her zaman istediğimiz gibi olmayabiliyor. Özellikle de saldırgan ya da taciz edici yorumlar can sıkıcı olabiliyor. Bu nedenle Webrazzi TV'de her hafta yayınlanan Sıkça Sorulan Sorular'ın bu bölümünde Instagram gönderilerinizde görünmesini istemediğiniz yorumları nasıl filtreleyebileceğinizi anlatıyoruz. 

Instagram'ın Yorum Filtresi

Aslında Instagram uygunsuz, saldırgan veya taciz edici yorumları gönderilerinizde ve canlı videolarınızda otomatik olarak filtreleyebiliyor. Bu yorum filtresini kullanmak için, öncelikle profilinize gidin ve üç çizgi (pastedGraphic.png) simgesine dokunun. Ardından Ayarlar'a basarak Yorum Kontrolleri'ni seçin. Son olarak filtreyi açmak için Rahatsız Edici Yorumları Gizle'nin yanındaki simgeye dokunun.

Instagram'da Manuel Filtre ve Anahtar Sözcük Filtresi kullanımı

Bu filtrenin yanı sıra manuel filtreyi açarak; engellemek istediğiniz belirli sözcükleri, sözcük gruplarını, rakamları veya ifade simgelerini içeren yorumları gizlemek için anahtar sözcük filtresini de açabilirsiniz. Bu filtreden faydalanmak için yine profilinize gidin ve üç çizgi (pastedGraphic.png) simgesine dokunun. Ardından Ayarlar'a basın ve buradan Yorum Kontrolleri'ni seçin. Bu esnada mutlaka Rahatsız Edici Yorumları Gizle seçeneğinin açık olması gerekiyor. Son adımda ise Manuel Filtre'nin yanındaki simgeye dokunarak filtreyi açabilirsiniz.

Artık yorumları filtrelemek için metin kutusuna belirli sözcükleri, sözcük gruplarını, rakamları veya ifade simgelerini girebilirsiniz. 

Bu arada Varsayılan ve özel anahtar sözcük filtrelemesi de Instagram’ın sunduğu özellikler arasında yer alıyor. Ancak şimdilik tüm dillerde sunulmadığını söylemekte fayda var. Varsayılan anahtar sözcük listesi şimdilik yalnızca belirli dillerde kullanılabiliyor. Özel anahtar sözcük filtrelemesinin de şu an için sadece boşluk içermeyen dilleri desteklediğini belirtelim.

Son olarak yorum filtrelemeyi açtığınızda, bu filtrenin gönderilerinizdeki hem yeni hem de mevcut yorumlara uygulanacağını ekleyelim. Yorum filtrelemeyi kapattığınızda ise gönderilerinizdeki filtrelenen yorumlar tekrar görünür hale gelir.

Bu konuda aklınıza takılan soruları ve yer vermemizi istediğiniz konuları yorumlara yazarak bize iletebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.