GitLab, 1,1 milyar dolar değerleme ile 100 milyon dolar yatırım aldı

GitLab, 1,1 milyar dolar değerleme ile 100 milyon dolar yatırım aldı

Geçtiğimiz sene ekim ayında, Google Ventures önderliğinde 20 milyon dolar yatırım alan GitLab, şimdi de 1,1 milyar dolar değerleme ile 100 milyon dolar yatırım aldı.

GitLab'ın 100 milyon dolar aldığı D Serisi yatırım turunda, Iconiq Capital lider şirket olurken, GV ve Khosla Ventures da tura katılan diğer şirketler oldu. San Francisco merkezli şirket, bir önceki yıla kıyasla B serisinden bu yana değerlemenin iki kattan fazla olduğunu da göstermiş oldu.

2014 yılında kurulan GitLab, geliştirici ekiplerinin üzerinde çalıştıkları yazılım geliştirme projelerini daha ileri seviyeye taşımalarına ve yönetmelerine yardımcı olan benzer kod barındırma havuzlarını sunuyor. Bununla birlikte, GitLab bu alanın ötesine diğer geliştirici odaklı ürünlerle de ilgileniyor. Geçtiğimiz eylül ayında, GitLab 10.0'ın piyasaya sürülmesiyle birlikte şirket, yazılım geliştirme, dağıtım ve izleme pazarını hedeflemek için DevOps misyonunda büyük bir adım attı. Şirket aldığı yeni yatırımla DevOps yazılım kategorisinde en iyi olmayı hedefliyor.

Iconiq Capital partneri Matthew Jacobson, GitLab'in yazılım geliştirme ekosisteminde sıra dışı bir hızda liderliğe ilerlediğini söylerken, şirketin sürekli kendini geliştirdiğinin de altını çiziyor.

Sonuç olarak GitLab, işletmelerin, Atlassian'ın Jira, GitHub, New Relic ve BlackDuck gibi sayısız veri silosuna yol açabilecek sayısız geliştirici hizmetlerini entegre etmek zorunda kalmasını sağlayan bir all-in-one platformu kurmaya hazırlanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.