GitLab, Google Ventures önderliğinde 20 milyon dolar yatırım aldı

GitLab, Google Ventures önderliğinde 20 milyon dolar yatırım aldı

GitHub’ın açık kaynak versiyonu olarak hayatımıza 2014 yılında giriş yapan GitLab, önemli bir yatırım aldı. Bugün yaklaşık 100 bin organizasyon tarafından kullanılan GitLab, Google Ventures önderliğinde kapattığı seri C yatırım turunda 20 milyon dolar yatırım aldı.

Toplamda 45.5 milyon dolar yatırım

2015 yılının Eylül ayında 4 milyon dolarlık ilk yatırımını alan GitHub’ın açık kaynak versiyonu GitLab, aldığı 20 milyon dolarlık yatırımla birlikte aldığı toplam yatırım miktarını da 45.5 milyon doların üzerine çıkardı. Yatırımla ilgili bir açıklama da yapan GitLab, WordPress kurucusu Matt Mullenweg'in şirketin yönetim kuruluna katılacağını da belirtti.

Tıpkı GitHub gibi "git" tabanlı ücretsiz bir kod havuzu olarak hizmet veren GitLab, yaklaşık 3 yıllık süreç boyunca pek çok yeni özellik de kazandı. Kod inceleme, test etme ve uygulama izleme gibi özellikler sunan GitLab, açık kaynak bir kod havuzu kullanmak isteyenler için başarılı bir alternatif.

Alının yatırımın yeni ofis açmak ve uluslararası genişleme için kullanılmayacağını da ekleyelim. Bunun nedeni ise GitLab'ın sahip olduğu 193 çalışanın da dünyanın her yerinden remote bir şekilde çalışıyor olması. Alının yatırımın GitLab'ın ürün yelpazesini genişletilmesi için kullanılacağını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.