iPhone XS Max modelinin teknik özellikleri ve fiyatı açıklandı

iPhone XS Max modelinin teknik özellikleri ve fiyatı açıklandı

Apple tarafından bu akşam düzenlenen ve canlı bloglamayla aktardığımız etkinlikte iPhone XS Max modelinin özellikleri ve fiyatı açıklandı. Ailenin büyük üyesi olan iPhone XS Max modelinin haricinde iPhone XS ve iPhone Xr modellerinin tanıtıldığını da belirtelim.

Tıpkı ailenin diğer üyeleri gibi iPhone X modeli ile benzer bir tasarıma sahip olan iPhone XS Max, büyük ekranı ile dikkatleri çekiyor. OLED bir ekran kullanan iPhone XS Max, 6.5 inç tam ekran tasarımı ile birlikte yeni A12 Bionic çip ve çift kamera sistemine sahip.

Türkiye İş Bankası’nın katkılarıyla canlı olarak aktardığımız etkinliğin başta iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max olmak üzere Apple önemli yenilikler aktarıldı. Etkinlik yayınımızdaki tüm haberlere ulaşmak için Apple 2018 bağlantısını izleyin.

iPhone XS Max teknik özellikleri

Geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan iPhone X modelinin yeni özellikler kazanmış bir versiyonu olarak karşımıza çıkan iPhone XS Max, 6.5 inç inçlik bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Dolby Vision ve HDR10 desteğine sahip olan Super Retina ekrana sahip olan iPhone Xs, 3D Touch desteğine de sahip.

iPhone XS Max, başarılı bir çift hoparlör ile video ve film izlerken çok daha etkileyici bir deneyim sunuyor. Daha hızlı bir Face ID deneyimi sunacak olan iPhone XS Max'te parmak izi sensörü bulunmuyor. Gücünü A12 Bionic işlemcisinden alan iPhone XS Max’in en önemli özelliği ise endüstride kullanılan ilk 7 nanometre işlemciyi kullanacak olması. A12 Bionic çip saniyede 5 milyar işlem gerçekleştirebiliyor. Karşılaştırmak gerekirse bir önceki işlemci olan A11 Bionic saniyede 600 milyon işlem gerçekleştirebiliyordu.

iPhone XS kamera özellikleri

iPhone XS gibi çift kamerayla gelen iPhone XS Max, portre modu ve özel filtreleri de destekliyor. 12 MP geniş açılı kamera ve 12 MP telefoto kameraya sahip iPhone XS Max, geniş açı için ƒ/1.8 diyafram ve telefoto için ƒ/2.4 diyafram açıklığı sunuyor.

iPhone XS Max pil özellikleri

iPhone XS Max modeli geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone X’e oranla 60-90 dakika arası daha uzun bir pil ömrü sunacak. Bir diğer bir yenilik ise iPhone XS Max’in de çift sim desteğine sahip olması. Çift sim desteği için eSIM teknolojisi kullanılacak.

iPhone XS depolama seçenekleri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere 3 renk seçeneği ile sunulan iPhone XS Max, 64 GB, 256 ve 512 GB olmak üzere 3 ayrı dahili depolama seçeneklerine sahip.

iPhone XS Max'in Fiyatı

3 farklı depolama seçeneği sunan iPhone XS Max, 1099 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. 14 Eylül tarihinde satışa sunulacak olan iPhone XS'in gönderimlerine ise 21 Eylül itibariyle başlanacak. Türkiye'de ne zaman satışa sunulacağı ve Türkiye fiyatının henüz açıklanmadığını belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.