Webrazzi.com yeni tasarımı ve dikkat çeken özellikleri ile karşınızda
Yazılım

Webrazzi.com yeni tasarımı ve dikkat çeken özellikleri ile karşınızda

 • Evet beklenen gün geldi Webrazzi’nin yeni arayüzü ile karşınızdayız. Webrazzi'nin 12. doğum günü olan bugün hayata geçirmemiz bize de bir hediye oldu.

Evet beklenen gün geldi Webrazzi’nin yeni arayüz tasarımı ile karşınızdayız. Sizler yavaş yavaş yeni tasarımı deneyimlerken detayları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Son olarak 2014'te yenilenen Webrazzi’nin arayüz tasarımı uzun süredir planımızdaydı. Bu yaz başında başlayan tasarım değişimini ve yeni ürünleri bugün yayına aldık. Webrazzi'nin 12. doğum günü olan bugün hayata geçirmemiz bize de bir hediye oldu. Kısaca Webrazzi'nin tasarım değişimlerine bakarak detaylandıralım istiyorum. Webrazzi’nin 22 Ağustos 2006 tarihindeki haline buradan, 29 Ağustos 2010 tarihindeki görüntüsüne ise buradan ulaşabilirsiniz. 2014'te yaptığımız tasarımdan önceki son hali için şuraya bakabilirsiniz. Son 4 yıldır sizleri karşılayan tasarıma ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni tasarımdan beklentilerimiz ve sunduğumuz yenilikler

Öncelikle daha sade bir tasarımı hedefledik. Anasayfada, haber sayfasında ve galeride artık daha temiz bir arayüz sizi karşılıyor.

Kategori bazlı haber akışı

Teknolojinin daha fazla sektör tarafından benimsenmesi ile birlikte günlük haber sayımız da arttı. Anasayfada yer alan haber alanın yetmemesi, sizlerin Webrazzi.com'da daha fazla haber ulaşması için kategorileri daha fazla ön plana çıkardık. Böylece her kategori detayındaki haberleri anasayfada daha erişilebilir hale getirdik. En büyük değişiliklerden ilkini belirtmem gerekirse artık zaman bazlı haber akışı yerine kategori bazlı haber akışına geçiyoruz.

İçerik tarafında öne çıkan bir başka detaysa okumaktan zevk aldığınız galeri kategorimiz. Son olarak yayına aldığımız Tim Cook haberinde olduğu gibi gündem dışı konularda artık daha hızlı bilgi edinebileceksiniz. Bu bölümün haricinde Webrazzi'nin olmazsa olmazı Webrazzi TV önümüzdeki dönemde yeni programlarla karşınızda olacak. Yeni tasarımda Webrazzi TV'nin programlarına ve kategorilerine ulaşmak artık daha kolay.

Hoşgeldin Webrazzi Üyelik

Daha fazla yeniliğin ilk ürünü Webrazzi Üyelik oluyor. Evet şimdiden belirtelim daha fazla ürünle karşınızda olacağız ;) Haberlerimizden öte yaptığımız etkinliklerle, sunduğumuz servislerle bir platform olarak davrandığımız Webrazzi'de artık bu ailenin bir ferdi olabileceksiniz. Hızlıca kaydolabileceğiniz servisimizde şimdilik üyelik bilgileriniz düzenleyebiliyor, haberlere yorum yapabiliyor ve haberleri favorilerinize ekleyebiliyorsunuz.

İlerleyen süreçte Webrazzi Üyelik'te önemli yenilikler olacak, henüz kayıt olmayanların vakit kaybetmeden kaydını yapabilirler.

 

Hello, Webrazzi English

Uzun zamandır bizimle birlikte olan fakat aktif olarak kullanmadığımız Webrazzi English yeni dönemde bölgenin başucu kaynağı olmaya hazırlanıyor. Türkiye'deki girişim ve yatırım haberlerinin ötesinde Avrupa ve MENA bölgesinden önemli haberleri Webrazzi English'te bulabileceksiniz. Londra'da yaptığımız etkinlikle başlangıcı verdiğimiz yurt dışı açılımımız Webrazzi English'le daha da farklı bir noktaya ulaşacak. Eylül ayı itibari ile Webrazzi English'i her gün ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Webrazzi servislerine daha kolay erişim

Webrazzi Etkinlikler ve Webrazzi Kariyer gibi Webrazzi'nin haber haricinde sizlere sunduğu önemli ürünleri Webrazzi.com'da daha fazla görünür kılmak yeni tasarımdaki beklentilerimiz arasındaydı. Bu tasarım değişikliği ile birlikte Webrazzi Kariyer ilanlarına ve Webrazzi Etkinler'ine rahatlıkla erişebileceksiniz.

Bu değişim sürecinin devam ettiğini ve yakın zamanda daha fazla yenilik duyuracağız. Takibe devam :)

Webrazzi'nin yazılım ekibine ve Fuel Themes ekibi; yazılımda Ant Ekşiler‘e, tasarımda Aykut Yılmaz'a buradan teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ellerinize sağlık. Webrazzi’nin yeni tasarımıyla ilgili bizlere iletmek istediğiniz hata, yorum ve görüşlerinizi [email protected] e-posta adresine ya da bu yazının hemen altına bekliyoruz. 🙂

Yorumlar (10)
 1. Hayırlı uğurlu olsun. 😊

 2. Arada galerilerde titredim ama tarayıcıdan mı siteden mi bilemedim :) themeforest'tan minimalist tasarımlarıyla tanıdığımız anteksiler'e özgü güzel tema olmuş. Yorum yazarken mouse ile herhangi bir haraket yaptığımızda yorum alanı kapanıyor bilerek mi yapıldı bilmiyorum ama yorum yazma deneyimi açısından alışıncaya dek biraz zorluk çıkarabilir. Biz webrazzi okuyucuları olarak diğer haberlere gözatmadan çıkmasakta (: hemen çıkma oranını azaltan ve ziyaretçiyi sitede daha fazla tutan autoload next post ta geçişler gayet iyi olmuş. İngilizce sitede popüler haberler içeriği türkçe siteden çekiyor. Daha anasayfada kategorilerin aşağı doğru listelenip kategori sağında ilgili kategorilerin yer alması okuyucunun işini kolaylaştırmış. Özellikle girişimler bölümünde yeni girişimler ve diğerlerinin ayrılması iyi olmuş. Ortalama 7 ana kategori üzerinde yoğunlaşılmış. Değiştikçe, geliştikçe çok daha iyi olacaktır. MENA bölgesinin önemli kaynaklarından biri olması açısından ingilizce site önemliydi. Keşke RTL diller de olsa :) Vay be okumaya başlayalı 10 yıl olmuş 3 tasarım değişti yıllar ve dolayısıyla ömür ne de hızlı geçiyor. Webrazzi ve ülkemiz adına daha iyi haberlere inşallah.

 3. Tasarımınız çok başarılı olmuş. Kullanıcılar bakımından ilk başlarda zor gelse de zamanla çok olumlu yanıtlar alacağınız hiç kuşkusuz ortada. Başarılarınızın devamı dileğiyle. Oğuzhan Ünver - nasıList

 4. Doğumgünün kutlu olsun Webrazzi!

  Yeni tasarım da, hayırlı olsun; ancak ben siteye her gün giremediğim ve de çıkmış tüm haberleri görmek için zaman bazlı takip ediyordum. Hani en son -URL'de de https://webrazzi.com/page/32/ görüleceği üzere- 32. sayfada kalmşım, siteye girdikçe de en güncele doğrı geri geri gidiyordum; yeni sistemde, bütün haberleri okumak için ne yapacağım dostlar?

  1. Feedly gibi çözümler işe yarayabilir

 5. Yeni ve modern hissettiren bir tasarım olmuş. Eski alıştığımız sıralı haber akışından sonra alışmak umarım kolay olur. Yukarıda not defterinin söylediği gibi yorum yazma ekranı anlamsızca mouse hareketiyle kapanabiliyor. Üyelik özelliği şimdilik pek bir yenilik taşımıyor olsa da ileride avantajlı bir çözüm olabilir.

  Ek olarak Google'ın pek çok ürününde yaptığı gibi önden denemek isteyen belirli bir kitle ile beta yaparak opsiyonel şekilde yeni temaya geçilseydi belki kullanıcı deneyimlerinde geliştirmelerin sağlanması açısından daha sağlıklı olabilirdi.

  Umarım Webrazzi globalde de TechCrunch , The Verge veya TehNextWeb kadar kitlelere ulaşır ve bir dünya markası haline gelir. Elinize sağlık. İyi çalışmalar.

 6. karışık olmuş eski sade görünüm bence daha etkiliydi.

 7. Yapılan yenilik insanları sitede daha fazla tutar mı bilemem ama beni tutmadığı kesin. Konu kenarlıklarının belirgin olmaması odağınızın başka yere çok çabuk kaçmasına neden oluyor . Hangisi hangisinin başlığı derken sıkılıp çıkıyorsunuz. Zor bir kaç dakika geçirdim ve direkt yeni tasarım hakkında anket veya yorul yazılacak bir yazı aradım. İkinci olarak (umarım bu yazılanları dikkate alıyorsunuzdur) sektörün içinde olan bir sistemin üye girişi esnasında boş alan kontrolünün sayfayı postback yatıktan sonra yapması çok saçma geldi. Eğer internetiniz yavaşsa hata mesajını biraz bekliyorsunuz.

 8. Yeni bir sorun daha :)Yorum yaptıktan sonra "Yorumunuz denetim için bekliyor" yazısı yorumcu logosunun altında kalıyor.

 9. Öncelikle yeni yaşınız hayırlı olsun...

  Yeni tasarım biraz alışmayı gerektiriyor (herşeyde olduğu gibi) ama sıfırdan Webrazzi'ye özgü bir tema yaratılabilirdi. Varolan bir temayı geliştirmektense sıfırdan yapmak daha iyi olabilirdi. Çok büyük bir sorun değil gerçi... Buna harcayacağınız vakit yerine haberlere odaklanmanız belki de daha iyi...

  Bazı database bağlantı hataları aldım kısa süre içinde düzeldi, genel olarak bir sorun yok... Sanırım üzerinde devamlı iyileştirme ve düzenleme yapılıyor. (Doğal olarak...)

  "Üyelik" olayı çok ama çok geç kalınmış bir özellik. Yıllar öncesinden olmalıydı... Elbette zararın neresinden dönülürse kârdır...

  Kullanılan fotolar veya tüm şablon bir tık daha ufak olabilir biraz büyük ve gereğinden fazla "sayfa alanı kullanan" bir yapı olmuş,

  Sonuç olarak daha planlı kullanılabilecek bir yapı olduğu açık.

  Sektörel yeni ve bomba haberleri yine Webrazzi'den okumak dileği ile...

  Sevgiler..