Alibaba iyzico'yu satın aldı [Güncellendi]
Yatırım

Alibaba iyzico'yu satın aldı [Güncellendi]

 • Haberimiz sonrasında iyzico yetkilileri bizimle iletişime geçti ve böyle bir yatırım veya satın almanın olmadığını belirttiler. Konuyu yakından takip edeceğiz ve gelişme durumunda haberimizi güncelleyeceğiz.

Güvenilir kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre Alibaba, iyzico'yu satın aldı. Çok yeni bir haber olduğu için detayları şu an için bilmiyoruz.

Şimdilik tahminimiz çoğunluk hissenin satın alınıp Trendyol'da olduğu gibi earn-out'a bağlandığı. Ek bilgiler geldikçe haberimizi güncelleyeceğiz.

Trendyol'dan sonra iyzico yatırımı ile Alibaba ülkemizden beklentilerini açıkça ortaya koymuş oluyor. Bakalım ilerleyen süreçte hangi gelişmeler olacak.

Güncelleme: Haberimiz sonrasında iyzico yetkilileri bizimle iletişime geçti ve böyle bir yatırım veya satın almanın olmadığını belirttiler. Konuyu yakından takip edeceğiz ve gelişme durumunda haberimizi güncelleyeceğiz.

Yorumlar (7)
 1. İyi ki sonuna kadar okumuşum yoksa "çok yazık olmuş" diyecektim meğerse satılmamış. Şu an için satış çok yanlış olur.

 2. Suleyman Suleyman

  Kesinlikle katılıyorum. Satılmamalı. Türkiyede işini en iyi yapan ödeme sistemi. Daha da büyüyeceklerine inanıyorum.

 3. Çok iyi bir ekip var orada. Yazılım ekibi şahane! Kendi başlarına çok büyük işler başardılar. Bence yakın zamanda global bir şirket de olabilirler. Umarım satılmazlar. Olursa da çok düşük bir oranı verilip, yatırım almak amaçlı olabilir. Bizim iyzico gibi şirketlere ihtiyacımız var.

 4. Bırakın da bir yerli girişimle gururlanalım.

 5. Ahmet K. Ahmet K.

  Bankadan 0.9'a aldığı oranı 1,3'a satarak bu başarıyı elde edeceklerini hiç sanmıyorum.

  1. suan yeni girenlere 2.7-3.0 oran veriyorlar 1,3 calisan varsa baya sansliymis.

 6. Sezai Can Sezai Can

  Yaw bi kere de iyzico, PayPal'ı satın aldı tarzı bir haber okusak keşke...