Kafa Topu 2, günlük 2 milyon tekil kullanıcıya ulaştı
Mobil

Kafa Topu 2, günlük 2 milyon tekil kullanıcıya ulaştı

Geçtiğimiz nisan ayında Masomo ekibinin Kafa Topu 2 oyunu ile karşımıza çıktığını sizlere aktarmıştık. İlk olarak 2014 yılında karşımıza çıkan Online Kafa Topu oyununun devamı niteliğinde olan Kafa Topu 2, kısa zamanda büyük bir başarı yakalayarak günlük 2 milyon tekil kullanıcıya ulaştı.

Elde edilen bu başarının sürpriz olmadığını da belirtelim. Kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana hem televizyon kanallarında hem de sosyal medya platformlarında reklam kampanyaları gerçekleştiren Kafa Topu 2, seslendirme desteği de kazandı. Ünlü spiker Ercan Taner ile anlaşan Masomo ekibi, oyuna profesyonel bir spiker desteği eklemiş oldu.

15 milyon barajını geçti

Günlük 2 milyon tekil kullanıcıya ulaşan Kafa Topu 2 oyununun yaklaşık 50 gün önce globale açıldığını da belirtelim. Toplamda 15 milyon indirilme barajını aşan Kafa Topu 2'nin oyuncularının yüzde 40'ı Türkiye'den. Yurt dışından oldukça fazla kullanıcıya sahip olan oyunun en çok oynandığı ülkeler ise sırasıyla Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, Brezilya, İtalya ve Arjantin.

30 kişilik bir ekibe sahip olan Kafa Topu 2 yapımcısı, şu an için İzmir'de ve yeni bir ofise geçmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki Ekim ayında ise İstanbul'da bir ekip kurmayı hedefleyen şirket, 2019 yılında ise Londra'da ofis açarak ekibini 65 kişiye çıkarmayı planlıyor.

Kafa Topu serisinin haricinde bir yarış oyunu üzerinde de çalışan ekibin 2019 yılında bir basketbol oyunu geliştirmeyi hedeflediğini de belirtelim. Dilerseniz Kafa Topu 2 oyununu Android için buradan, iOS için ise buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Rakamlar tamamen doğru değil. Oyunda birçok bot mevcut. Şöyleki ben hergün oynuyorum ve sürekli aynı hareketleri yapan bot olduğu bariz belli birçok karakterle karşılaştım maç yaparken. İsimlerinden anlaşılamıyor. Milleti böyle kandırmaları kötü bişey. En azından bot olduğunu belirtseler kandırma olmazdı. Ayrıca kafa topu 1'e göre oyun pay to win (para yatıran kazanır) olmuş. Pahalı eşyalar alarak diğer oyunculardann bariz farkta üstün oluyorsunuz.

  1. Kesinlikle Halil'e katiliyorum. 3 aydir oynadigim oyunu bu botlar yuzunden sildim. Kullanicilarin karakterleri oynamadigi halde bot olarak karsimiza cikiyor. KafaTopu duzelene kadar oynamayacagim.

  2. Akif Yanbak Akif Yanbak

   Adamlar taş mı kemirsin. Bedava reklamsız süper oyun arayan arkadaşlara sesleniyorum, aramayın.

   1. Arena of Valor ya da Pubg mobile tarzi oyunlara bakmanizi tavsiye ederim. Oyunlarda parayla aldiginiz karakterler ve kostumler size ekstra güç degil sadece gorsellik sagliyor. Ben oyuna para vermeye karsi degilim hatta kafatopuna 30 tl yatirdim fakat baskasi 300 tl yatiriyor ve sizi parasiyla dovuyor resmen.

 2. Oyuncuların %40 Türkiyeden olmasının da doğru olduğuna inanmıyorum. Bu zamana kadar 300'e yakın maç yaptım ve yaklaşık 10-15 tane yurtdışı gördüm. Ayrıca onların da Türk olma olasılığı yüksek çünkü benim telefonum ingilizce arayüze sahip olduğu için Amerika bayrağı gözüküyor. Bunu default atıyor ve ben değiştiremedim.

  1. Her bölgenin sunucusu ayrı güzel kardeşim. Sen zaten Türkiye'den başka bir oyuncuyla oynayamazsın. Bu kadar anlık bir oyunda ABD'li oyuncular ile mi oynayacağını düşündün? Fikriniz yok ama bişeyler söylüyorsunuz işte.