Bebekler için uyku koçu uygulaması: Little Sleeper
Arama
Girişim

Bebekler için uyku koçu uygulaması: Little Sleeper

İş Bankası Workup Girişimcilik Programı 2017 mezunlarından Little Sleeper, bebekler için kişisel uyku planı hazırlıyor ve ebeveynlere bebek uyku koçluğu hizmeti veriyor.

Bebeğini uyutmakta sıkıntı çeken, bu nedenle kendisi de çok uykusuz kalan ebeveynleri hedef alan uygulama ile anne babalar, kendi bebeklerine özel uyku planına ulaşabiliyor, gün boyunca uyku ile ilgili o an yapmaları ya da sakınmaları gereken taktikleri görebiliyor ve uyku koçluğundan faydalanabiliyorlar. Ayrıca beyaz gürültü (white noise) seslerini çalarak bebeklerinin daha rahat uykuya dalmalarını ve daha uzun süre uyumalarını sağlayabiliyorlar.

Bununla birlikte, uygulamadaki Tips bölümünden, bebeklerin uykusu ile ilgili genel bilgileri hap gibi pratik bir şekilde öğrenebiliyorlar. Bilimsel araştırmalara dayanan bilgilerin ve yöntemlerin sunulduğu uygulama, bebekleri daha kolay ve uzun uyutabilmeyi, böylece anne babaların da uyku kalitesini artırmayı amaçlıyor.

7 yıl boyunca Google’da çalışan ve YouTube’da anneler için açtığı kanalla tanınan Berna Akın Eriş ile Ümit Topaçan‘ın birlikte hayata geçirdiği uygulama, Amerika, İngiltere, İrlanda ve Rusya gibi global çapta pek çok farklı ülkeden kullanıcılar ile test edildi. İlk haftada Türkiye’de 1 numaralı “trending parenting” olan uygulamanın Play Store’daki puanının 4.8 olduğunu belirtelim.

Londra’da yapılan Xoogler Europe Pitch Day’de Avrupalı yatırımcıların da ilgisini çeken Little Sleeper, şu an için tamemen ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Little Sleeper’ı iOS cihazlarınız için App Store‘dan, Android cihazlarınız içinse Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. donloth dedi ki:

  Hayır neden Türkçe değil ?

 2. kadir cengiz dedi ki:

  girişimci ablamız Google da çalışmış Türk programcı kullanmamıştır ondan.

 3. Ayşe dedi ki:

  Güzel bir uygulama ama ben ÇocukluDünya sitesini kullanıyorum. Daha kapsamlı. Uyku üzerine de birçok yazısı var.

 4. Nuran dedi ki:

  Türkçe diilse nasıl kullanalım ne düşünerek ingilizce yaptınız onuda anlaysaydinız keşke

 5. Tulay dedi ki:

  Umarım global çapta güzel yerlere gelir de biz de “Memleketimizden dünya çapında bir gişirim çıktı!” diye gururlanırız.

 6. Emre Gul dedi ki:

  Dünya çapında benzer bir uygulama olmaması enteresan, ilkin Türkiye’den çıkması ne hoş olmuş.

Bir Yorum Yazın