Kurumsal araç paylaşımı sağlayan Carbon, 1 milyon TL ile ilk tohum yatırımını aldı
Yatırım

Kurumsal araç paylaşımı sağlayan Carbon, 1 milyon TL ile ilk tohum yatırımını aldı

Şirketlerin günlük ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için kurumsal araç paylaşımı sağlayan Carbon, ilk tohum yatırımını aldığını duyurdu. Hedef Filo ve İstanbul Startup Angels üyelerinden Nexus Ventures’tan 1 milyon TL tohum yatırımı alan Carbon, Duygu Aynur, Jankat Sarı ve Umut Alp tarafından kuruldu.

Aynı binada veya yakın konumda olan şirketler için ilginç bir çözüm sunan Carbon, şirketler için yürüme mesafesinde olan noktalarda ortak kullanım için ayrılmış araçlar bulunduruyor. Kısacası şirketler Carbon noktalarına üye olarak, belirlenen araçlarını kullanabiliyorlar.

Hiçbir taahhüt  gerektirmeden sadece kullandıkları kadar ödeme ve SaaS ile ileri tarihli rezervasyon olanağı sunan girişim, hem ekonomik hem de pratik bir çözüm sağlaması ile dikkat ön plana çıkıyor. Ücretlendirme sistemini şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlayan Carbon, her kullanımı 0-3 saatlik olarak planladı.

Kadıköy'de hizmet veriyor

Kullanıcıların kendilerine özel verilen kartlarla aracı açıp, kilitleyebileceklerini ve hiçbir evrak operasyonu ile uğraşmayacaklarını da ekleyelim. Kullanıcıların işleri bittiğinde de tek yapmaları gereken ise kullandıkları araçları aldıkları noktaya geri getirmek.

Halihazırda uzun veya kısa dönem araç kiralayan veya taksi gibi yöntemlerle ulaşım ihtiyaçlarını sağlayan şirketler için bir çözüm sunan Carbon, İstanbul'un Kadıköy ilçesinde aktif olarak kullanılabilir durumda. Geliştirdiği iş modeli ile şirket çalışanlarının yolculuk masraflarını optimize etmeyi ve hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlayan Carbon, alınan yatırımla öncelikli olarak İstanbul’da bulunan 75 bin şirkete ulaşmayı hedefliyor.

Yatırımla birlikte daha fazla noktaya ulaşmak ve operasyon gücünü geliştirmek için adımlar atan Carbon, geliştirmiş olduğu SaaS ve akıllı algoritma ile filo ve operasyon yönetimine çözümler sunmanın yanı sıra farklı pazarlara da açılmayı planlıyor.

Yorumlar (12)
 1. Mert Can Özcan Mert Can Özcan

  çok ilginç bir yatırım olmuş.

 2. Daha ekonomik yada daha pratik mi? Yani Uber den araç çağırsam hem de park yeri vs aramasam daha mantıklı değil mi? Göremediğim yada yanlış düşündüğüm noktalar varsa aydınlatırsanız sevinirim..

  1. Duygu Aynur Duygu Aynur

   Merhaba, maliyet olarak taksi, uber gibi yöntemlere göre ortalama %50 daha avantajlı. Hatta Carbon'la almış olduğunuz 0-3 seans içinde birden fazla noktaya giderseniz daha da avantajlı olur.

 3. Kesinlikle daha ekonomik olur şirketler araçlarını yatırdıkları sürede farklı şirketler kullanacaklar ve maliyet aşağı düşecektir. Eğer haftasonu da bireysel üyeliklede kiralama yapsalar çok daha karlı olur .

  1. Duygu Aynur Duygu Aynur

   Merhaba, şu anda üye olan şirketlerin çalışanları kendileri ödeyerek akşam veya hafta sonu bireysel ihtiyaçları için de kullanabiliyor.

 4. Cevat Boran Cevat Boran

  Merhabalar,

  Kendim gaaraj.com'un sahibiyim . Konu haberde ismi geçen kendisini JANKAT SARI olarak tanıtan kişi daha öncede benım sırketım ve baska sırketlerde ortaklık yapmış asıl ismi MESUT olan bu kişi firmalardan usulsuz işler yaptığı için kaçmış ve bulundugu biz ve benzeri şirketlerin isimlerini kullanarak başka şirketlerden usulsuz yollarla ticaret yapmıştır.

  Bu yatırımı yapan firma bu kişiyi araştırdığı taktirde gerçekleri görecek ve öğrenecektir.

  1. Cevat Boran sen çok güldürdün beni. Başkaları karalamadan önce kendine bakmalısın bence. Çalışanlarının sana neden dava açıyor mesala? Müşterilerinin senetlerini teslim etmeyip üst yazıyı yok sayarak faiş fiyatlar istediğini, iki şirketinin arasında usulsüz işlemler yaptığını bilmeyen yok. Piyasada senin ne olduğu herkes biliyor bence. Sanırım sen ortağın olmadan gaaraj.com'un yürütemedin bu yüzden çamur atıyorsun gibi geliyor bana. Jankat mıdır Mesut mudur bilmem ama bence senin ortaklığından ayrılması tam yerinde karar olmuş tebrik ederim. Ayrıca günümüzde kimlik ismi dışında bilinen isim olarak faklı isim kullanan binlerce kişi var.

   Sen kendi düzanbazlıklarının üstünü kapatmak için başkalarına çamur atmayı bırakıp kendini nasıl kurtaracaksın onu düşün. Ayrıca biran önce baktım da gaaraj yazınca her taraf da jankat çıkıyor, o şirketin senin olduğuna emin misin? :)

   1. Cevat Boran Cevat Boran

    Gercek kimliginizi bulunup dava acilacaktir anladigim kadariyla kuyrugunuza basildi

 5. Hakkımızda bazı rakiplerimiz tarafından piyasaya dolandırıcı iddiaları sürülmüştür. Lütfen bunları dikkate almayın.

 6. Kadir Uygun Kadir Uygun

  Ooo Jankat bey yine piyasaya çıkmışsınız

 7. Mesut şimdi de Jankat mı oldu :) adam dolandıra dolandıra yürüyor helal olsun. insanları ikna edebilme gibi bir kabiliyeti var :)

 8. Tolga Ercin Tolga Ercin

  :) tesadüfen geldim şu habere ,adamı gömmüşler buraya .bari yüz nakli yapıp kimlik değiştirseydin be Jankat :) :) :)