Yeni Windows 10 ile telefonunuzun özelliklerini PC'ye yansıtıyor
Teknoloji

Yeni Windows 10 ile telefonunuzun özelliklerini PC'ye yansıtıyor

Microsoft , dün gerçekleşen yazılımcı konferansı Build'de Windows 10 için tasarlanan “Your Phone” uygulamasının detaylarını paylaştı. Telefonu masaüstü PC'ye yansıtmayı sağlayan uygulama, Windows 10 kullanıcılarının cihazlarındaki metinlere, fotoğraflara ve bildirimlere de masa üstünden erişmesini sağlıyor.

Özellikler iOS ve Android sürümlerine göre farklılık gösteriyor ancak Microsoft, iOS'a kıyasla daha fazla Android telefon özelliğini Windows 10 PC'ye yansıtabiliyor. Öyle ki; PC'de çalışan Android kullanıcıları telefonlarını fiziksel olarak kullanmak zorunda kalmıyor. Aslında bu konsepti Dell'de bu yılın başlarında hayata geçirmek üzere hareket etmişti. Dell'in konseptinde PC üzerinden arama ve bildirimler alınması söz konusuydu. Microsoft’un uygulamasında ise başlangıçta SMS, Fotoğraf ve bildirimlere ulaşılabilecek.

Bu hafta Windows Insiders ile birlikte Your Phone uygulamasını test etmeye başlayacak olan Microsoft, verilen geri bildirimler sonucunda  Windows 10 özelliğini de şekillendirecek. Bu uygulamanın yanı sıra Microsoft, Windows 10'da gerçekleşecek devasa bir güncellemeyi de test ediyor. “Redstone 5,” kod adlı bu güncellemenin bu yılın son bahar aylarında yayında olması bekleniyor.

Bu arada önümüzdeki günlerde bu yeni uygulamayla ilgili başka detaylara erişmemiz de mümkün. Zira Microsoft,  Build etkinliği boyunca "Your Phone" uygulamasının detaylarını paylaşmaya devam edecek.

Yorumlar (3)
  1. Barış Barış

    Güncellemede stabllik yok açıkçası, şuan beta sürümde sanırım sistemin iyi olmasına rağmen, ufak tefek kasılmalar ve takılmalar mevcut; özellikle Windows'un medya oynatıcısında sorunlar mevcut. Yeni yapı güncellemesi gelene kadar eski sürümün back-up'ını yükleyip onu kullanacağım.

  2. Hüseyin Hüseyin

    Microsoft bu versiyon güncellemelerini illegal yapıyor. Bir önceki versiyonda da güncellemeyi yapamayan notebook servise mecburen gitti ve formatlandı. Aradan 2-3 ay geçmeden yeni ve kapsamlı red stone 5 i notebooklar kurmaya çalışıyor. Ama kurulum başarılı olmadan eski versiyonu yüklüyor. Windows 10 da hakimiyet kayıtsız şartsız Microsoft da. Güncellemeleri kapatamıyorsunuz .Kısaca Microsoft hepimizi canından bezdirdi.

    1. Zorla kullandırmıyorlar ya. Ubuntu, Mint kullanın. Mac alın Mac Os kullanın.