Spotify, New York'ta bir metro istasyonunu David Bowie'nin afişleri ve sözleri ile donattı

Spotify, New York'ta bir metro istasyonunu David Bowie'nin afişleri ve sözleri ile donattı

Dijital müzik platformu Spotify, Brooklyn Museum'daki "David Bowie Is" sergisinin tanıtımı için, New York'ta bulunan ve sanatçının en çok kullandığı metro istasyonu olan Broadway-Lafayette istasyonunu David Bowie afişleri ve sözleri ile donattı.

Tesla Roadster, Falcon Heavy ile uzaya gönderilirken Bowie'nin Space Oddity'si çalınca, Spotify'da en çok dinlenen sanatçı David Bowie olmuştu. 2016'da kaybettiğimiz ve müzik kariyerine 26 stüdyo albümü sığdıran, birçok kişi için ikon haline gelen David Bowie, Spotify sayesinde Broadway-Lafayatte istasyonunu kullanan kişilerin her gün karşısına çıkacak.

Spotify'ın metroyu yeniden tasarlaması üzerine, merdivenlerde basamakları çıkarken sanatçının sözlerini okuyabiliyorsunuz. Aynı şekilde büyük reklam panolarında da David Bowie'nin sözlerini okuyabiliyor ve her an sanatçıyla göz göze gelebiliyorsunuz. İstasyona tepeden baktığınızda da Bowie'nin bir fotoğrafının yatayda panolara giydirildiğini görüyorsunuz. Kısacası istasyonun her noktasında sanatçıya rastlıyorsunuz.

İstasyondaki işaretlerin adının değiştirilmesi, mimari yerleştirilmeler ve afişler kullanılmasının yanı sıra metro kartlarına da MTA tarafından 4 adet özel Bowie serisi eklendi.

Spotify'ın "David Bowie Is" sergisinin sponsoru olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.