Kullanıcılarına gerçek para kazanmayı vadeden mobil oyun: HQ Trivia
Mobil

Kullanıcılarına gerçek para kazanmayı vadeden mobil oyun: HQ Trivia

Kullanıcılarına gerçek para kazanmalarını vadeden ilginç bir mobil oyun olarak karşımıza çıkan HQ Trivia, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Vine kurucuları Rus Yusupov ve Colin Kroll tarafından kurulan HQ Trivia, geçtiğimiz Ekim ayında kullanıma sunuldu.

İlk etapta sadece iOS platformu için sunulan HQ Trivia, para kazanmayı vadetmesi sayesinde geçtiğimiz yılın en çok indirilen uygulamalarından biri olmayı da başardı. Yaklaşık 2 ay önce Android platformu için de kullanıma sunulan uygulama, dün itibariyle iPad desteği sunmaya da başladı.

12 soruyu doğru bilmek yeterli

1 milyonu aşkın kullanıcıya da sahip olan HQ Trivia, temelde canlı yayınlanan bir bilgi yarışması mantığında çalışıyor. 12 soruyu bilmeniz halinde para ödülü kazandıran HQ Trivia ile 18 bin dolara kadar para kazanmak da mümkün. 12 soruyu yanıtlamak için her soru başına 10 saniyelik bir süreniz olduğunu da ekleyelim.

Hatta hatırlatmak gerekirse HQ Trivia geçtiğimiz Pazar günü ödülü 25 bin dolara kadar çıkarmıştı. Fakat son soruya kadar gelen bir kullanıcı uygulamanın hizmet şartları ve yarışma kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile yarışmadan atıldı. Böylelikle 25 bin dolarlık ödülü kimse kazanmadı ama HQ Trivia özellikle sosyal medyada pek çok eleştiriye de maruz kaldı.

Hatta bu olaydan sonra kısa süreliğine de olsa HQ Trivia App Store'dan kayboldu. Fakat HQ Trivia oyunun App Store'dan kaldırılmasının nedeninin uygulama tarafından App Store için tanımlanan kredi kartının geçerliliğini yitirmesi nedeniyle olduğu ortaya çıktı.

Para kazandıran ilginç konsepti sayesinde mobil oyun meraklılarının ilgisini çekmeyi başaran HQ Trivia'nın ne kadar büyüyeceğini merakla bekliyoruz. Son olarak HQ Trivia'nın Warner Bros. firması ile önemli bir sponsorluk anlaşması imzaladığını da belirtelim.

3 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması firmanın 3 sinema filminin reklamını kapsayacak ve HQ Trivia ile 250 bin dolarlık ödül dağıtılacak. Dilerseniz HQ Trivia oyununu Android için buradan, iOS için ise buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorumlar (5)
  1. Envertheless Envertheless

    peki nasıl para kazanıyorlar?

  2. uygulamanın içine coin mining yapan bi kod mu gizlenmiş acaba:) nasıl dönüyor bu değirmenin suyu, gerçi 25K$ ödül kazanana ödülü vermemişler zaten

  3. Oyun yapımcılarının App Store'a tanımladığı kredi kartının geçerlilik süresinin bitmesi ve bu nedenden dolayı App Store'dan bir anlığına yok olması trajikomik! Aynı zamanda ciddiyetten uzak!

  4. Buğra Buğra

    Bizde de var böyle bir uygulama. Altın Sorular. Şuan sadece Android'de. Hem Türk malı, hem Türk usulü altın veriyor.

  5. hadi uygulaması tutunca bu tür para kazandıran canlı yarışmalar çoğaldı iyice :D