Honda, Urban EV'nin ön siparişlerini 2019'da almaya başlayacak

Honda, Urban EV'nin ön siparişlerini 2019'da almaya başlayacak

88. kez düzenlenen Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda bu sene ilk kez görücü karşısına çıkan elektrikli ve otonom araçlar ön planda. Ancak bazı araç modelleri var ki, ikinci kez sergilenmesine karşın, “ilk kez karşımıza çıkıyor” gibi heyecan uyandırıyor. Retro tasarımı ile dikkat çeken Honda Urban EV de bunlardan biri.

Japon araç üreticisi Honda'nın geçtiğimiz Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıttığı Urban EV,  bu kez İsviçre'de sergilendi.

Urban EV, o kadar çok sevildi ki Honda aracın tasarımında bir kaç küçük değişiklik yapmanın ötesine geçmediğini duyurdu.

Otomobildeki koltuk sayısının 4'ten 5'e çıkması ise araç içinde yapılan en büyük değişiklik olarak görülüyor. İç tasarımında bir salon ambiyansının yaratıldığı araç, doğal gri bir kumaş ve modern bir ahşap kaplama ile dikkat çekiyor. Bu arada Honda Urban EV, araç üreticisinin Avrupa'da piyasaya süreği ilk seri üretilen akülü elektrikli aracı olacak. Honda, araç ön siparişlerini ilk olarak Avrupa'da 2019'dan itibaren almaya başlayacak.

Araç özellikle milenyum kuşağının favori araçları arasında girecek gibi görünüyor. Urban EV'e, özellikle küçük tasarımı ile park yeri ve trafik sorunu olan kentlerde sürücülerin dört gözle beklediği bir model olarak görülüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.