Odağına girişimleri alan abonelik e-ticaret altyapısı: Zebrapos
Girişim

Odağına girişimleri alan abonelik e-ticaret altyapısı: Zebrapos

Esnek ve özelleştirilebilir altyapısı sayesinde abonelik ve tek seferlik e-ticaret iş akışlarında, müşterilerine farklı abonelik ürünlerini sunan Zebrapos, girişimci dostu abonelik e-ticaret altyapısı olarak hizmet veriyor. 2016 yılında ilk çalışmalarına başlanan Zebrapos, yaklaşık 6 ay içinde geliştirildi.

Karma abonelik ve e-ticaret altyapısı olarak hizmet veren Zebrapos, Deniz Aydemir ve Burhan Tutan tarafından kuruldu. Farklı abonelik ürünlerinden, teslimat yönetimine ve gelişmiş faturalama özelliklerine kadar pek çok hizmet sunan Zebrapos, abonelik yönetimi, akıllı teslimat yönetimi, gelişmiş kampanya yönetimi ve toplu faturalama özelliklerine de sahip.

6 e-ticaret girişimine hizmet veriyor

Şu an için toplamda 6 e-ticaret girişimine hizmet sağlayan Zebrapos'un müşterilerinden 3 tanesi abonelik kutu modeli ile, 1 tanesi çok mağazalı e-ticaret, diğerleri ise tek seferlik e-ticaret modeli ile çalışıyor. Müşterilerine esnek ödeme planları da sunan Zebrapos, geçtiğimiz yıl sizlere tanıttığımız Startsub gibi rakiplere sahip.

Farklı abonelik ürünlerini ve iş akışlarını aynı sepet deneyimi içerisinde sunabiliyor olmasının yanı sıra çok kanallı satış imkanı sunarak rakiplerinin önüne geçmeyi hedefleyen Zebrapos, aylık abonelik ücretleri üzerinden bir gelir modeli oluşturuyor. Müşterilerinden gelen istekler doğrultusunda platformuna çeşitli eklentileri de dahil eden Zebrapos, eklentileri cüzi bedeller ile müşterilerinin kullanımına sunuyor.

Özellikle yeni bir fikri olan, farklı bir proje ya da ürün ile müşterilerine ulaşmak isteyen girişimciler için başarılı bir alternatif olan Zebrapos, siparişten, faturalamaya kadar tüm iş akışlarını tek elden ve hızlı bir şekilde yerine getirilmesine imkan tanıyor. İlk etapta Türkiye'nin en gelişmiş abonelik ve tek-seferlik e-ticaret platformu olmayı hedefleyen Zebrapos, gelecekte ise dış pazarlara açılarak aynı hizmet kalitesi ve çeşitliliğini yabancı müşterilerinin de hizmetine sunmak istiyor.

Yorumlar (8)
 1. Hikmet Hikmet

  Hayirli ugurlu olsun, dogru bir ihtiyaca cevap veren kaliteli bir girisim

 2. Güzel bir proje! Kutu abonelikleriyle ilgili calismak isterim.

 3. Melikoda Melikoda

  Çok gerekli ve faydalı sistem. Artık tüm süreçleri zebrapos sayesinde tek elden takip edebiliyorum. Zamandan tasarruf sağlıyoruz. Bu sayede, iş geliştirme konusuna daha fazla kafa yorabiliyoruz.

 4. Naim Sidra Naim Sidra

  Yerinde bir proje örneği olmuş. Iyi bir kazanç sağlamak isteyenlere fırsatlar sunuyor.

 5. Genç bir girişimci olarak böyle faydalı sistemler geliştiren bize yarar sağlayan arkadaşlara teşekkürler...

 6. Burcu Aksoy Burcu Aksoy

  Özellikle deneme aşamasında olan e-ticaret girişimlerinin IT masraflarını minimuma indirmesi açısından çok güzel bir fikir. Gerçek anlamda girişim dostu girişim. Start-up dünyasının canlanması ve bu vizyonun geliştirilmesi açısından bu tarz girişimlere daha çok ihtiyacımız var. Yolları açık olsun.

 7. Turgut Mete Siral Turgut Mete Siral

  Sitenizi inceledim. Hedeflenilen alan Türkiye'de gerçekten dutluk durumunda. Altyapı anlamında gidilecek çok yol var bu ülkede. Vizyon güzel . Ürünü çok inceleyemedim ; lakin güzel duruyor. Başarılar.

 8. Bu projeyi bizlere kazandırdığınız için emeği geçen herkese teşekkür ederiz.