MNG Holding'in e-ticaret girişimi Setmoda kapandı
E-Ticaret

MNG Holding'in e-ticaret girişimi Setmoda kapandı

Türkiye’nin bilinen şirket topluluklarından biri olan MNG Holding'in e-ticaret girişimi setmoda, faaliyetlerine son verdiğini açıkladı. Geçtiğimiz aydan beri Setmoda'nın kapanacağına dair söylentiler kulağımıza geliyordu. Görünen o ki bu duyuru ile birlikte söylentiler netleşmiş oldu.

Setmoda'nın web sitesinde yayınladığı duyuru ise şöyle:

Sevgili Müşterilerimiz,

setmoda.com sitemizde yürütmekte olduğumuz faaliyetlerimize üzülerek son veriyoruz. Bize göstermiş olduğunuz destek ve güven için hepinize teşekkür ederiz. Sevkiyatlarımız ve ürün iade süreçlerimiz devam etmektedir. Sevk edilmemiş siparişleriniz standart işleyişimiz çerçevesinde sizlere teslim edilecektir. Siparişlerinizin takibi ile ilgili olarak 444 1 477 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan destek alabilirsiniz. Sevgilerimizle,

Setmoda.com Ekibi

Şirketin faaliyetini durdurma kararı bugün açıklanmış olsa sosyal medya hesaplarına baktığımızda içeriklerin en son 1 Şubat'ta girildiğini görüyoruz.

Kullanıcıların modlarına göre onlara kıyafetler öneren platform, geçtiğimiz yılın yaz aylarında hayata geçmişti. Kendini tekstil ve moda alanında hizmet veren diğer e-ticaret girişimlerinden farklılaştıran Setmoda, aynı zamanda kullanıcılarına kombinler önererek onları setler satın almaya yönlendiriyordu. Setmoda ile ilgili bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (5)
 1. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Yaklaşık 10 senedir e-ticaret kolay değildir, diyorum. http://www.hakanyalcin.net 'de senelerdir yazıyorum. 2013'de bir kuple değerlendirmem.. http://www.hakanyalcin.net/kucuk-girisimciyi-kor-eden-buyuk-basarili-girisimler/ ( Küçük Girişimciyi Kör Eden Büyük Başarılı Girişimler )

  Geçmiş olsun diyelim...

 2. Bu işlerde sık yaşanan sorunlar personele güven meselesi satın almanız sizi çok güzel kandırabilir anlaştığı firmalardan fazla ürün aldırıp fazla ödeme yaptırarak kendisine komisyon alabilir. Hatta fazla fatura kestirip ödeme alıp kendine pay çıkartır. Masa başında denetleme sonuçları sonra karlılık yok diye veryansın etmeler.

 3. Bidunya Bidunya

  %10-20 kar marjı ile ürün satmaya çalışırsanız böyle olur.

 4. Kenan Altun Kenan Altun

  Gereksiz ve anlaşılamayan reklamları vardı zaten. O bütçeyi daha doğru kontrol edebilselerdi şimdi sefa sürerlerdi :)

 5. Nakliye işini düzgün yapsınlar, sonra başka maceralara yelken açarlar :)