DJI'nın yeni drone modeli Mavic Air, tanıtıma saatler kala sızdırıldı

DJI'nın yeni drone modeli Mavic Air, tanıtıma saatler kala sızdırıldı

Dünyanın en önemli drone üreticilerinden olan DJI, yeni modeli ile karşımıza çıktı. Günün ilerleyen saatlerinde tanıtılması beklenen DJI'nın yeni drone modeli, tanıtımına saatler kala sızdırıldı. Hatırlatmak gerekirse markanın bir önceki drone modeli olan Spark da tanıtımından günler önce sızdırılmıştı.

Daha küçük ve daha hafif Mavic Pro

Drone haberlerine odaklanan DroneDJ sitesi tarafından paylaşılan görselle birlikte karşımıza çıkan yeni drone modelinin, Mavic Air ismi ile tanıtılması bekleniyor. 2016 yılında tanıtılan Mavic Pro modelinin daha hafif ve küçük bir versiyonu gibi görünen Mavic Air, Spark ve Mavic Pro modellerinin tam ortasına konumlanacak gibi görünüyor.

Paylaşılan bilgilere göre 32 megapiksellik bir kamera ile gelecek olan Mavic Air, 4K çözünürlüğünde çekim yapabilecek ve 3 eksende gimbal kamera sabitleyicisine de sahip olacak. Tıpkı Mavic Pro gibi katlanabilir yapıda olacak olan Mavic Air, 21 dakikalık uçuş süresi sunacak.

Spark modelinde karşımıza çıkan jestlerle kontrol özelliğine de sahip olacak olan Mavic Air, boyut anlamında da DJI Spark modeline benzerlik gösteriyor. Beyaz, kırmızı ve siyah renk seçeneğine sahip olması beklenen Mavic Air hakkında paylaşılan detayların doğru olup olmadığını ise günün ilerleyen saatlerinde gerçekleşecek olan tanıtımla birlikte göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.