Tesla Semi'nin yolda çekilen ilk görüntüsü

Tesla Semi'nin yolda çekilen ilk görüntüsü

Tesla Semi, Kasım ayında gerçekleşen tanıtımın ardından ilk defa sokaklarda görüldü. Kaliforniya'nın Sunnyvale bölgesinde görülen araç bir UPS çalışanı tarafından kameraya alındı. 8 saniye sürse de bu video Tesla Semi'yi gerçek hayatta detaylı olarak görebilmenizi de sağlıyor.

Aslında araç hızına oranla oldukça sessiz. Elektrikli araç üretiminin artışını düşünürsek videonun altında bir kullanıcının da belirttiği gibi "Geleceğin sesi bu!" diyebiliriz.

Basının yaptığı araştırmaya göre videoda görülen araç Palo Alto Tesla ana kampüsü ile  Tesla’nın Fremont'taki fabrikası arasında seyahat ediyordu. Fabrikada Model S, X, ve 3 farklı araç daha üretildiğini düşünürsek Tesla Semi'nin şimdiden işe koyulduğunu söylemek mümkün.

Videoda araçla ilgili dikkat çeken detaylardan biri de yan aynalar. Henüz yasalarda kameralara yönelik bir çalışma olmadığı için Tesla planladığı kamera sistemini araca yerleştirmemiş olabilir. Videonun sahibinin UPS çalışanı olması ise oldukça ilgi çekici. Zira UPS, Aralık ayında 125 Tesla Semi siparişi ile gündeme gelmişti.

Tesla Semi özelinde en fazla ürünü UPS sipariş etmiş olabilir. Ancak Pepsi geçtiğimiz ay verdiği 100 araç siparişi ile Tesla Hisselerini arttırmayı başardı. Morgan Stanley ise Tesla Semi piyasaya sürülmeden önce 25 bin ön sipariş toplamayı beklediğini belirtiyor. 2019 yılında piyasaya sürülecek olan aracın ön sipariş beklentilerini karşılaması bizce mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.