Vestel’in televizyon alışverişine getirdiği abonelik modeli: V Hepyeni
Arama

Vestel’in televizyon alışverişine getirdiği abonelik modeli: V Hepyeni

Webrazzi Summit 2017‘de Arda Kutsal’ın Vestel’in CMO’su Tunç Berkman ile gerçekleştirdiği söyleşide okuyucularımızın karşısına çıkan  “V Hepyeni” projesi geçtiğimiz günlerde kullanıcıların hizmetine sunuldu. V Hepyeni, daha önce aldığınız bir televizyonunu bir yenisiyle değiştirebildiğiniz bir abonelik sistemi.

Teknoloji yenilendikçe insanların ürün alırken tereddüt etmeye başladığını fark eden Vestel, kendini diğer teknoloji üreticilerinden ayıran bu projesiyle satışlarını arttırabilir. Uygun abonelik ücretlerinin yanı sıra Öncelikli Hizmetler, servis ve montaj ayrıcalıkları da sunan bu sistem, yeni TV almak isteyen potansiyel müşterileri muhtemelen kendine çekecektir.

Kullanıcılar aboneliğe beklentinin aksine çevrimiçi olarak değil mağazalar üzerinden başvurabiliyor. Yine de kullanıcıların kendilerine en yakın mağazayı internet sitesinden bulması mümkün. Aslında V Hepyeni projesinin öne çıkan tarafı abonelik ücretlerini değiştirmeden evinizdeki televizyon teknolojisini sürekli değiştirebilme imkanı diyebiliriz. Abonelik ücretleri ise yine V Hepyeni sitesi üzerinden değil Vestel Mağazalarından, PTT noktalarından, Akbank ve Garanti Bankası ATM’ ve internet şubeleri üzerinden ödenebiliyor.

V Hepyeni, abone adaylarının karşısına 122 ekran Led TV’den 4K Ultra HD TV’ye kadar bir çok farklı seçenekle çıkıyor. Abonelik fiyatları ürünlere göre değişkenlik gösterse de fiyatlara bakıldığında ürünü almak yerine abone olmak seçeneği de artık göz önünde bulundurulacak görünüyor. Televizyon haricinde ev elektroniğinin diğer aksamları buzdolabı, çamaşır makinesi gibi cihazları da kiralamanın da önü açılır umarım.

Abonelik sistemi nasıl çalışıyor?

V Hepyeni aboneliğinde, tüketiciler; Vestel’in yeni teknoloji ürünlerine 24 ay veya 36 ay taksit seçenekleriyle sahip olabiliyor. Eğer kullanıcı bu sürenin sonunda televizyonunun  bir üst teknolojiyle yenilenmesini isterse, elindeki ürün daha yeni teknolojiye sahip ürünlerle değiştirilebiliyor. Ancak ödeme tarafında aynı ilişki devam ediyor.

V Hepyeni’de abonelik başlatan kullanıcılar, Vestel’in Öncelikli Hizmetler’inden yararlanıyor. Böylece Vestel, kullanıcılara gönderdiği servis ile televizyonun kurulumunu en kısa sürede yapmış oluyor.

Kullanıcı 24 ay sonra TV’sini yeni model bir Vestel TV ile değiştirmek istediğinde ise  V Hepyeni destek hattını araması gerekiyor. Vestel’in özel asistanı, yeni TV için abonelik sürecini başlatarak Vestel servisinin eski TV’yi alıp yerine yeni TV’yi kurmasını sağlıyor.

Kullanıcının yeni bir ürün almak istememesi halinde ise abonelik sisteminden çıkması mümkün. Bunun için sözleşmede belirtilen borç tutarını yine sözleşmede belirlenen vadeye ve taksit tutarlarına uygun olarak ödemesi yeterli. Kullanıcı ancak bu sürecin ardından sözleşmesini sona erdirebiliyor.

Şimdilik sadece TV ürününü kapsayan abonelik sisteminde, kullanıcılara yalnızca Vestel Ticaret A.Ş.’nin belirlediği belli modeller sunuluyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. Nazım tekin dedi ki:

  Taksi oranı nasıl

 2. Ali dedi ki:

  Hiç bir artısı yok sistemin kredi ile tv alıyorsun 2 sene sonra kredi çekip yeni tv aldın bundan farkı yok olan eski tv yi bedava ya veriyorsun sistemde

 3. mehmet kotan dedi ki:

  Dolandırıcılık gibi geliyor
  Çünkü hizmeti inceledim 124 ekran 2799 tl
  24 ay taksit li veriyor aylık 145 tl *24 =3440 tl yapar
  ve 2 yıl sonra servis gelip eski alıp yeni olanı veriryor ve bu sürekli böyle devam ediyor.
  siz zaten ürünü 2799 tl alabiliyorken neden 3440 tl veriyorsunuz ki. hadi bunuda geçtim satın al başkasına hediye et daha iyi vestele ücretsiz vermekten ise

  1. emrah dedi ki:

   çok mantıklı neden abonelik var ki… indirim günlerinden faydalanamaz, 2 yıllık yeni tv yi iade et

 4. Ahmet T dedi ki:

  İPhone gibi gibi yaparlarsa ne olacak? Yani yeni diye çıkardıkları ürünün eskisinden fazla bir farkı olmaması gibi durumlar tamamen kendi avantajlarına olur. İnisitatifi tamamen kendilerine bırakmak akıllıca bir iş değil.

 5. Mehmet dedi ki:

  vhepyeni.com’u alamamışlar, satılıkmış https://imgur.com/hhOfKl7 🙂 Güzel iş olmuş 😛 2 yıl sonra televizyonun yenisini vereceklermiş. Projenin ömrü 2 yıl bile olmayacaktır.

 6. Sinan Soysal dedi ki:

  Model aslında bu kategori için oldukça yenilikçi. Fakat fiyatlama konusu sorunlu. Fiyatlama kısmını çözebilirlerse model tutabilir diğer türlü dendiği gibi 2 seneye bile gelmeden bu proje son bulur.

  1. Tolga Kaprol dedi ki:

   Model yenilikçi falan değil taklitçi. Benzer program ABD’de de var. Subscription modeli ile iPhone alıp yenisi çıkınca değiştiriyorlar. Üstelik telefonu çok cüzi bir ücrete (parça maliyet fiyatına) 2 kere değiştirebiliyorsunuz. İsterseniz bilerek kırın…

   Bizdeki modelde problem fiyatlamada. Türkiye marketinde yukarıdaki model bu şekilde çalışmaz. Tüketici herkesten akıllı.

   Bir süre sonra bu model Türkiye’de olmaz deyip kapatırlar. Olan bu modele olur.

 7. Murat Genç dedi ki:

  Akıl oyunu bir artısı yok. Ben mesela 3500 tl fiyatla bir tv alsam 2 sene sonra bu tv yi 1800 e satıp üzerine 1700 ekleyip yenileyebilirim. Ama bu sistemde her dönem tv parası neyse onu veriyorum.

 8. Xishou dedi ki:

  Kimse mevzuya ayıkmamış. Olay abonelik falan değil. Elektronikteki kredi kartı 6 taksit sınırını aşmak. Senetle satan Evkur vb yerine fahiş marjı biz yiyelim demişler. Muhtemelen elektrik su faturası gibi bu da kredi kartıyla otomatik ödemeye bağlanabilecek. Cihazın parası iki senede fazlasıyla çıkıyor. “Abone” devam ederse bir TV daha satıyorsun. Güzel akıl 🙂

  Cihazın parasını

 9. Xishou dedi ki:

  Kimse mevzuya ayıkmamış. Olay abonelik falan değil. Elektronikteki kredi kartı 6 taksit sınırını aşmak. Senetle satan Evkur vb yerine fahiş marjı biz yiyelim demişler. Muhtemelen elektrik su faturası gibi bu da kredi kartıyla otomatik ödemeye bağlanabilecek. Cihazın parası iki senede fazlasıyla çıkıyor. “Abone” devam ederse bir TV daha satıyorsun. Güzel akıl 🙂

 10. serkan erdil dedi ki:

  Öncelikle bu haberi çok araştırdım ve sitelerinde gizledikleri faizleri ve de fiyatları görünce bu nasıl teknoloji diye bir güzel saydım. Yarardan çok zarar zira Tv nizi bedavaya veriyorsunuz eski bir TV almıyor sistem LED TV vestel markalı istiyor. Ayrıca kredi taksitleri şeklinde ödeme yapıyorsunuz sonuçta size VİP gibi davranıyorlar 🙂 Zaten kartı olan taksitli bir şekilde alışveriş veya mağazalarda rahatlıkla alır. Hani bunun çok pozitif bir yanı yok. Şuanda son cihazı +9 taksite alabilirken neden 3 yıla bölüp size +1000 TL verelim ki. Bu proje tutmaz.

Bir Yorum Yazın