2017 yılında yüzde 300 büyüyen EvdekiBakıcım, 2 bin 500 hizmet verene ulaştı
Girişim

2017 yılında yüzde 300 büyüyen EvdekiBakıcım, 2 bin 500 hizmet verene ulaştı

Geçtiğimiz Eylül ayında Talentmondo markasıyla yurt dışına açılan EvdekiBakıcım, 2017 yılına ait istatistiklerini paylaştı. 2017 yılında yüzde 300 oranında büyüyen EvdekiBakıcım, oyun ablası ve özel ders kategorilerinde toplamda 25 bin saat hizmet verdi.

Çocuk bakımı, oyun ablası ve özel ders konularında ailelere hizmet veren EvdekiBakıcım, geçtiğimiz yıl 150 ailenin tam zamanlı bakım elemanı bulması için danışmanlık da verdi. Türkiye pazarındaki güven sorununu kırma konusunda kararlı olan EvdekiBakıcım platformunda 2017 yılında hizmet verenler için toplamda 1519 yorum bırakıldı.

2 bin 500'u aşkın hizmet veren

Bu yorumların platformu kullanan diğer aileler için oldukça önemli bir referans oluşturduğunu da ekleyelim. Puan ortalamalarına bakıldığında ise platform içinde puanlanan hizmet verenlerin ortalaması 5 üzerinden 4,9. 2017 yılı ile birlikte toplamda 2 bin 500 kayıtlı hizmet verene ulaşan EvdekiBakıcım, aktif olarak hizmet veren kullanıcılarına aylık ortalama 1180 TL gelir sağlıyor.

EvdekiBakıcım tarafından paylaşılan bilgiler arasında geçtiğimiz yıl en çok hizmet veren oyun ablasının 110 randevuya gittiği ve en uzun randevunun 11 saat sürdüğü gibi ilginç bilgiler de bulunuyor. 2017 yılında en çok tercih edilen kategoriler İngilizce, yaratıcı drama ve Montessori eğitimi olurken, en fazla ücretle iş bulan bakıcı ise 6 bin 500 TL ile işe başladı.

2017 verilerinin yanı sıra tam zamanlı bakım elemanı bulma ve yerleştirme iş modeli için Türkiye’nin farklı illerinde franchise vermeye başlayacak olan EvdekiBakıcım, 2018 yılında franchise modeli ile büyümeye devam etmeyi hedefliyor. Dilerseniz franchise için ön başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (2)
 1. Behzer Behzer

  Evde bir bakıcının olması ve bunun internetten kolaylıkla bulunması güzel bir hizmet

 2. evdekibakicim.com TAM BİR HAYAL KIRIKLIĞI !!!

  Webrazzi'de izlediğim Miraç Bal'ın değer tekliflerini çok beğenmiştim. Bakıcılar ile mülakat yaptıklarını, sistemde kendilerini anlattıkları videoları ve min 2 referansları olduğunu belirtmişlerdi. Ben de buna güvenerek 3 aylık bebeğim için bakıcı bulmalarını istedim. Yolladıkları adaylardan biri ile anlaştık. https://www.evdekibakicim.com firmasına 1 bakıcı maaşı ödedim. Fakat bakıcımız kısa süre sonra bizi yarı yolda bıraktı ve ayrıldı. 3 ay içinde bakıcım ayrıldığı için yeni bir aday istedim(Değer tekliflerinden biri de bu). Fakat aradan 1.5 ay geçti 10.000 üzerindeki bakıcı havuzundan 3.250TL (1 bakıcı parası) ödemeyi kabul etmeme rağmen sadece 1 aday yolladılar. Hala bakıcımız yok bekliyoruz, çünkü ödeme aldılar benden ve işleri bitti.

  Ayrıca önceki bakıcımın kayıtlı bir videosunun olmadığını, referans kontrolünden geçmediğini, ve mülakata alınmadığını öğrendim. Belki adli sicil kaydı bile yoktu. Nereden biliyorum? Defalarca yazıştım ama göndermediler. Şikayetim sonrası yöneticilerinden Nizam Ali Eriş beni aradı. Durumu özetledi ve hızlıca aday lazım olduğu için merdivenaltı bir firmadan yolladıkları itiraf etti. Miraç Bal'ın sunduğu değer vaatlerinden hiç biri gerçekleşmemiş oldu böylece.

  BEBEĞİNİZİ BU FİRMAYA EMANET ETMEMENİZİ ÖNEMLE BELİRTMEK İSTEDİM.

  Hem para kaybettim, hem zaman hem de bebeğimi güvensiz kişilere emanet etmişim.