Bireysel emekliliğe odaklanan yerli fintech girişimi: AkıllıBES

Bireysel emekliliğe odaklanan yerli fintech girişimi: AkıllıBES

Geçtiğimiz Aralık ayında düzenlediğimiz Webrazzi Fintech 2017 konferansımızda da sahne alan AkıllıBES, bireysel emeklilik konusuna odaklanan bir girişim. Kullanıcılarına emeklilik planlarını çok daha kolay bir şekilde yönetme imkanı tanıyan AkıllıBES, bireysel emeklilikte yılda 6 kez olan fon dağılım değişiklik haklarının daha doğru bir şekilde kullanılması hedefi ile yola çıktı.

Medeni durum, çocuk sahibi olma, ev satın alma ve iş değiştirme gibi kullanıcıların hayatlarındaki değişikliklere göre kişiye özel tavsiyeler sunan AkıllıBES, geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Onur Yurtsever ve Abdurrahman Beşinci tarafından kuruldu. Şu an için 5 kişilik bir ekip tarafından yönetilen girişim, kullanıcılarına yatırımcı profil analizleri, yatırım tavsiyeleri, optimizasyon ve deneme portföyleri sunuyor.

2010 yılında AkıllıBES kullansaydım ne kadar kazanç elde ederdim?

Bireysel emeklilikte akıllı yatırım kararları almak için akıllı bir algoritma ile hizmet veren AkıllıBES, geçmiş yıllarla göre kıyaslama da yapabiliyor. Kısacası kullanıcılar AkıllıBES sayesinde, 2010 yılında AkıllıBES kullanmış olsalardı şu anki getirileri ne kadar olacaktı veya Türkiye BES ortalaması ile mevduat ortalamasına göre kazançları ne kadar olacaktı gibi bilgilere ulaşabiliyor.

Bireysel servet yönetimi alanında hizmet veren ülkemizde rakibe sahip olmayan AkıllıBES, başarılı bir kullanıcı deneyimi sunuyor. İTÜ ARI Teknokent tarafından Teknoloji ve Araştırma desteği de alan AkıllıBES, bireysel kullanıcılara hizmetlerini ücretsiz bir şekilde sunuyor.

Avrupa'ya açılacak

Gelir modelini emeklilik firmaları üzerinden oluşturacak olan AkıllıBES, emeklilik firmalarına müşteri ve sorgu sayılarına göre esnek paketler sunuyor. Oldukça basit ve hızı bir kullanım sunan AkıllıBES, sadece yalnızca 5 dakikanızı ayırarak kullanabileceğiniz bir platform. AkıllıBES'i kullanmak için yapmanız gerekenler ise kendiniz hakkında gerekli bilgileri platforma girmek ve bir kaç basit soruya cevap vermek.

Sürdürebilir bir yatırım stratejisi benimseyen girişim, önce ülkemiz için bir değer yaratmak daha sonra ise emeklilik fonları açısından oldukça gelişmiş bir konumda olan Avrupa pazarına açılmayı hedefliyor. AkıllıBES'in Avrupa pazarını hedeflemesinin en büyük nedeni ise akıllı algoritmaların gelişmiş piyasalarda daha iyi çalışıyor olması.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.