Berlin ulaştırma otoritesi ve Adidas işbirliğiyle bilet yerine geçen ayakkabılar

Berlin ulaştırma otoritesi ve Adidas işbirliğiyle bilet yerine geçen ayakkabılar

Berlin ulaştırma otoritesi ve Adidas tasarladıkları tren bileti yerine geçen ayakkabıları dün piyasaya sürdü. Ürünü almak için günlerce satış alanı önünde kamp yapan tüketiciler, ayakkabılarına kavuştu. Heyecanla beklenen ayakkabılar ise piyasaya sürüldüğü gün tükendi.

Berliner Verkehrsbetriebe (BVG) Adidas ile işbirliği yaparak sınırlı sayıda ürettiği 180 Euro değerindeki 500 ayakkabıyı dün piyasaya sürdü. Ayakkabıların fiyatı BVG 728 Euro'ya mal olan en ucuz yıllık biletinden ise oldukça düşük. Böyle bakıldığında yeni ayakkabılarına kavuşan tüketicilerin, bir kaç gün kamp yaparak yüzlerce euro tasarruf ettiğini söylemek mümkün. BVG ise tren biletlerinin  16 Ocak - 31 Aralık 2018 tarihleri arasında kullanılabileceğini ifade etti.

EQT Support 93/Berlin isimli ayakkabının aksanlarında Berlin'in tren koltuklarında görünen canlı kamuflaj deseni yer alıyor. Siyah ağ yüzeyinde beyaz çizgiler bulunan ayakkabıyı kalın sarı ve siyah renkteki bağcıklar tamamlıyor. Berlin metrosunda bilet turnikeleri yerine   trenlerde rastgele kontroller yapan bilet kontrolörleri bulunuyor. Dolayısıyla EQT Support 93/Berlin ayakkabısını kullanan yolcuların ayakkabının dilinde yer alan bileti kontrolöre göstermesi yeterli.

Bu ayakkabının en ilgi çeken yanlarından biri ise herhangi bir teknoloji içermemesi. Zira ayakkabının dilinde yer alan bilet sadece bir tekstil ürünü. Üstelik bu değişik deneyimin bir parçası olmak isteyenler henüz şansını yitirmedi. Bu teknoloji içermeyen dahiyane ayakkabıları alanlar Ebay'de 1000 Euro ve üzeri fiyatlarla satışa çıkarıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.