Geçtiğimiz yılı yatırımla kapatan Biletall'ın 2017 verileri [İnfografik]

2017 yılında 5 milyonu aşkın işlem gerçekleştiren Biletall, satın alınan en pahalı biletten en ucuz bilete kadar pek çok istatistik paylaştı.
Geçtiğimiz yılı yatırımla kapatan Biletall'ın 2017 verileri [İnfografik]

Geçtiğimiz Kasım ayında Abraaj Group’tan yatırım alan kayseri merkezli biletleme şirketi Biletall, 2017 yılına ait verilerini paylaştı. 2017 yılında 5 milyonu aşkın işlem gerçekleştiren Biletall, satın alınan en pahalı biletten en ucuz bilete kadar pek çok istatistik paylaştı.

Geçtiğimiz yılın verilerine göre satın alınan en pahalı otobüs bileti 220 TL ile Eskişehir - Yüksekova, en pahalı yurt içi uçak bileti 1225 TL ile İzmir - Şırnak, en pahalı yurt dışı uçak bileti 11 bin 999 TL ile Avustralya - Türkiye ve en pahalı deniz otobüsü ise 542 TL ile Yenikapı - Bandırma oldu.

Satılan en ucuz biletlere baktığımızda ise 3 TL ile Erbaa -  Taşova otobüs bileti, 29,99 TL ile İstanbul - İzmir yurt içi uçak bileti, 130 TL ile Türkiye - Azerbaycan yurt dışı uçak bileti ve 3 TL ile Yenikapı - Bandırma deniz otobüsü karşımıza bileti çıkıyor. Yolculuk süresi en uzun biletleri de paylaşan Biletall'ın verilerine göre 23 saat 59 dakikalık İzmir - Ardahan satılan en uzun otobüs yolculuğu olurken, 29 saat 15 dakikalık Arjantin - Türkiye ise satılan en uzun uçak yolculuğu oldu.

Yalnız seyahat edenlerin oranı yüzde 81

Platform içinde en fazla 14:00 - 15:00 saatleri arasında bilet satılırken, yurt içinde en fazla bilet satışı yapılan noktalar Ankara, İstanbul, Adana, Kayseri ve Mersin oldu. Yurt dışına bakıldığında ise Frankfurt, Amsterdam, Paris, Londra ve Düsseldorf'u görüyoruz. Biletall kullanıcılarının yüzde 62'si erkeklerden oluşurken, yüzde 38'i ise kadınlardan oluşuyor. Biletall'dan bilet alarak yalız seyahat edenlerin oranın ise yüzde 81 olduğunu da ekleyelim.

Biletlerin satın alma tarihleri ile sefer saatleri arasındaki zaman farklarına bakacak olursak otobüs biletlerinde ortalama olarak 72, yurt içi uçak biletlerinde 264, yurt dışı uçak biletlerinde 284 ve son olarak deniz otobüsü biletlerinde ise 68 saat fark bulunuyor. Son olarak kullanıcıların yüzde 72'si biletini alırken mobil platformları tercih ederken, yüzde 28'i ise masaüstünü tercih etti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.