Virgin Hyperloop One'a yolcu uygulaması geliyor

Virgin Hyperloop One'a yolcu uygulaması geliyor

Elon Musk’ın ilk kez 2013 yılında karşımıza çıkardığı Hyperloop projesi zaman içinde gelişerek önemli bir yol katetti. Yine de şimdiye kadar  Hyperloop yolcu adayları sistemin nasıl işleyeceğine dair net bir kanıya sahip değildi. Bu nedenle HERE ve Virgin Hyperloop One, Hyperloop'a nasıl binileceği, biletlerin nereden alınacağı gibi sorulara cevap niteliği taşıyan yolcu uygulamasını hazırladı.

İlk defa dün Las Vegas CES 2018'de görücüye çıkan uygulama sayesinde yolcular, bilet ayırtabilecek, yolculuklarını planlayabilecek ve hatta sanal olarak ödeme yapabilecek. Uygulama üzerinde sunulan deneyim sadece Hyperloop yolculuğunu kapsamıyor, aynı zamanda Lyft gibi araç çağırma servisleriyle birleşerek kullanıcıya tam bir yolculuk deneyimi yaşatıyor.

Yürüyüş rotaları ve ilgi alanları da öneren uygulama ilk etapta Google Maps'in sunduğu hizmetleri hatırlatıyor. Yine de bu sürümün sadece bir demo olduğunu hatırlatmakta fayda var. Üstelik Virgin Hyperloop One, uygulamayı bu yılın son aylarında herkese açık hale getirmeyi planlıyor. Bu da bize Virgin Hyperloop One'ın bu uygulama aracılığıyla yolcuları Hyperloop kullanmaya hazırladığını gösteriyor.

Virgin Hyperloop One, uygulamanın; şirketin tek tutkusunun gerçekten hızlı olmak olmadığını ortaya koyduğunu belirtiyor. Şirket onun yerine aynı zamanda uçtan uca bir yolcu deneyimi planlıyor. Hatta şirketin yazılım mühendisi departmanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Matt Jones, yolcuların yolculuk boyunca herhangi bir noktada beklemeyeceğini de ifade ediyor.

Yolcular aynı zamanda rotaya bağlı olarak bir yerden bir yere gitmenin ne kadar zaman aldığını da görebilecek. Yolcular bu ayarı değiştirerek en uygun maliyeti ya da en ekolojik rotayı seçmeleri de mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.