Ripple CEO'su, 3 büyük para transferi şirketinin XRP'yi kullanacağını açıkladı

Ripple CEO'su, 3 büyük para transferi şirketinin XRP'yi kullanacağını açıkladı

2017 yılının önemli kripto paralarından olan ve bankalar ve diğer finans şirketleri arasındaki kanal olmayı amaçlayan Ripple, resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada, 2018 yılı içerisinde en büyük 5 para transfer firmasından 3'ünün XRP'yi kullanmaya başlayacağını duyurdu.

Yapılan bu açıklama ile beraber Ripple, XRP ile ilgili yapılan bazı eleştirilere cevap vermiş oldu. Bu eleştirilerin en büyüğü, NY Times yazarlarından Nathaniel Popper'ın herhangi bir büyük finansal kuruluşun gerçekten XRP kullanmaya yönelik bir adım atacaklarını söylemedikleri açıklamasıydı. Bunun yanında Ripple'nin bir başka ürünü olan xCurrent'in 100'den fazla finansal kuruluş tarafından kullanılıyor olması, yatırımcıları yanıltmıştı ve diğer ürünü kullanan finansal kuruluşların XRP'yi destekledikleri algısı yaratmıştı.

Popper'in yaptığı yukarıdaki paylaşıma cevap olarak bir çok finansal kuruluşun testler yaptığını ve başarılı anlaşmaların yolda olduğunu söyleyen Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'u doğrulayan Tweet hemen bu paylaşımdan sonra geldi.

Her ne kadar 3 ödeme kuruluşunun kesin olarak ekleneceği açıklaması ve CEO'nun bir çok banka ile görüşmelerin olumlu geçtiğini paylaşması olumlu gelişmeler olsa da Coinbase üzerinden direkt XRP alım-satımının yapılmaya başlanacağı söylentisi son fiyat artışının önemli nedenlerinden biriydi. Bu önemli açıklamalara rağmen Coinbase'in "yeni herhangi bir kripto para eklemeyi düşünmüyoruz" açıklaması fiyatın düşmesinde önemli bir rol oynadı diyebiliriz.

Sizce Coinbase bu açıklamasına rağmen yakın zamanda böyle bir ekleme yapar mı? Görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.