Amerikan restoran zinciri, müşteri sadakatini kripto para ile sağlayacak

Amerikan restoran zinciri, müşteri sadakatini kripto para ile sağlayacak

Şirketler, her geçen gün blokchain teknolojisini stratejilerinin birer parçası haline getiriyor. Bioteknoloji şirketinden soğuk meşrubat üreticisine kadar bu alanda yelpaze oldukça geniş.

Bu yeni teknolojiyi benimseyen şirketlerin değerlemelerinin hızla ve ciddi bir oranda arttığına şahit oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde ABD'li meşrubat şirketi Lond Island Tea'nin ismini Long Blockchain olarak değiştirmesi ile değerinin 3 katına çıktığını paylaşmıştık.

Bugün ise bir başka Amerikan restoran şirketi; Chanticleer Holdings, blokchain teknolojisini müşteri sadakat programına entegre etmeye planlıyor. Şirket, tüketicilerinin kendilerini tercih etmesi durumunda müşterilerine dijital para birimi vermeyi planladıklarını açıkladı.

Chanticleer Holdings, Hooters, Little Big Burger gibi fast food odaklı restoranlarının yanı sıra Just Fresh gibi sağlıklı beslenmeye odaklanan farklı kategorilerde restoranlara sahip. Açıklamanın ardından ise yatırımcılar şirketi yüzde 50 daha değerli buldu. Bu açıklama, şirkete dokuz Hooters yaklaşık 12 milyon dolar piyasa değeri kazandırdı.

Yeni para birimi: Mobivity Merit

Chanticleer Holdings, sadakat programını alanında deneyimli bir şirket olan Mobivity ile birlikte yürütecek. Sadakat programında pazarlamacılar olarak kişiselleştirilmiş pazarlama stratejilerinin kripto paralar ile  ödül programına nasıl güç sağladığına şahit olacağız. MobivityMind adını alacak olan platformda Mobivity Merit isimli bir kripto para yaratılacak. Bu sayede şirket blockchain ile geleneksel tüketici ödüllerini de tüketicinin kontrol edebileceği bir noktaya taşımış olacak. Her marka kendi müşteri verisini elinde bulundururken, müşteriler kayıtlı oldukları platformdaki istedikleri restoranlarda harcama yaparak Mobivity Merit'i kazabilecek. Sonrasında müşteriler kripto parayı gelecekteki siparişlerinde kullanabilecekler.

Mobilite ve Chanticleer Holdings 2018 yılının ortalarından itibaren bu yeni programı kullanıma açmayı, yıl sonundan önce de Chanticleer Holdings'e ait markalarda müşterisi ile buluşturmayı planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.