Twitter yer imi (Bookmark) özelliğini test etmeye başladı

Twitter yer imi (Bookmark) özelliğini test etmeye başladı

Geçtiğimiz dönemlerde 140 karakterden 280 karaktere geçiş yapan TwitterBookmark yani yer imi özelliğini test etmeye başladı. Dün Facebook'un koleksiyon özelliğini test etmeye başladığını sizlere aktarmıştık. Benzer bir hamle ile karşımıza çıkan Twitter, yer imi özelliği sayesinde atılan Tweet'lerin sonradan okunmasını amaçlıyor.

Uzun Flood'lar için başarılı çözüm

Pocket uygulamasının çalışma mantığına sahip olan yer imi özelliği, o an okuyamadığınız bir Tweet'i sonradan okumanız için yer imlerine kaydetmenize olanak tanıyor. Özellikle uzun Flood'ları istediğiniz zaman okumak için oldukça başarılı bir çözüm olan yer imi özelliği, mobil uygulamada "Listeler" seçeneğinin hemen altında yer alacak.

Yer imlerine kaydettiğiniz paylaşımların sadece sizin tarafınızdan görülebileceğini ve istediğiniz zaman okuyup yer imlerinizden çıkarabileceğinizi de ekleyelim. Atılan Tweet'leri yer imlerine eklemek ise oldukça kolay. Herhangi bir Tweet'i yer iminize eklemeniz için Tweet'in sağ köşesinde bulunan butona tıklayarak "Yer imlerine ekle" seçeneğine tıklamanız yeterli.

Twitter'da ürün tasarımcısı olarak çalışan Tina Koyama tarafından yine Twitter üzerden paylaşılan görsellerle detayları paylaşılan yer imi özelliği, şu an için kısıtlı bir kulanıcı grubu tarafından test ediliyor. Son olarak Twitter'in yer imi (Bookmark) özelliğini ne zaman genel kullanıma sunacağı hakkında herhangi bir bilgi olmadığını da belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.