Microsoft'tan serbest çalışanlar ve küçük işletmeler için yeni bir Skype modeli
Teknoloji

Microsoft'tan serbest çalışanlar ve küçük işletmeler için yeni bir Skype modeli

Teknoloji devi Microsoft, freelance çalışanlar  ve küçük işletmeler için yeni bir Skype modeli piyasaya sürdü. Şirket blogundan yapılan açıklamaya göre özellikle Skype üzerinden ders ya da danışmanlık vermek isteyen iş sahiplerinin  faydalanması hedefleniyor.

Skype'ı bir iletişim platformundan çok daha öteye taşıyacak olan Skype Professional Account ile profesyoneller, müşterileri ile görüşmenin yanı sıra ödemeleri kabul edebilecek, toplantıları ayarlayabilecek ve platform üzerinde not alabilecekler.

Şimdilik ABD'de hizmete sunulan program masa üstü bilgisayarlarda kullanılabilir olacak. Serbest çalışan profesyonellerin tüm ihtiyaçlarını tek bir platfroma toplayan Skype, kişilerin iş akışlarını kolaylaştıracak gibi görünüyor. Programın Türkiye'de ne zaman kullanıma açılacağına yönelik ise bir bilginin olmadığını paylaşalım.

Yorumlar (2)
  1. Skype'ın kullanılabilirliğini artırdığı gibi eğitim platformlarına da rakip olabilir.

  2. Günümüzde özellikle ülkemizde okulların eğitim sistemlerinin ne kadar berbat bir hale geldiği göz önüne alındığında yeni nesil birebir eğitim merkezi haline gelebilir Skype.