Adrenalin dolu aktiviteler için pazar yeri girişimi: Althernas

Adrenalin dolu aktiviteler için pazar yeri girişimi: Althernas

Adrenalin temelli aktiviteler sunan hizmet sağlayıcıları müşteriler ile buluşturan bir pazar yeri olarak karşımıza çıkan Althernas, bünyesinde yamaç paraşütü, balon turu, kitesurf, windsurf, tüplü dalış, kayak, snowboard ve rafting gibi ilginç aktiviteler barındırıyor.

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Abdullah Kiremitci tarafından kurulan Althernas, 2016 yılının Temmuz ayında beta olarak kullanıma sunulsa da 2 aylık sürenin ardından geliştirme için yayına ara verdi. 2017 yılının Haziran ayı itibariyle kullanıma sunulan Althernas, şu an için 14 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

SaaS modeli üzerinde çalışıyor

Yaklaşık 8 aylık bir süreçte geliştirilen Althernas'ın hizmet sağlayıcıların ihtiyaçlarına baştan sona cevap verecek bir SaaS modeli üzerinde çalıştığını da ekleyelim. 4 aydır hizmet sağlayıcıların althernas.com dışındaki rezervasyonlarını da tek bir merkezden yönetebilecekleri bir SaaS modeli üzerinde çalışan Althernas, son aşamaya geldi.

Geçtiğimiz yaz sezonunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye'nin 18 farklı turizm noktasında 44 aktivite ile hizmet veren Althernas, Haziran ayından bu yana 180 binin üzerinde tekil kullanıcı tarafından ziyaret edildi. Kullanıcılarına en doğru firma, fiyatı bulma ve kredi kartı ile güvenli alışveriş imkanı sunan Althernas, ihtiyaç halinde aktiviteye son 48 saat kalıncaya dek ücretsiz iptal hakkı da sunuyor.

4 farklı kategoride onlarca aktivite

Kış, su, hava ve doğa olmak üzere toplamda 4 farklı kategoride aktiviteler sunan Althernas, yukarıda belirttiğimiz aktivitelerin haricinde kar motoru, deniz kanosu, Stand up paddle, dalga sörfü, Gyrocopter, Atv safari, Jeep safari ve kıyı traversi gibi adrenalin dolu aktiviteler de sunuyor.

100 bin TL sermaye ile kurulan anonim bir şirket olan Althernas, gelir modeli olarak gerçekleştirdiği işlemlerden komisyon alıyor. Yaşar Üniversitesi Minerva Kuluçka Merkezi'nde yer alan Althernas, 1. yıllarını tamamlayacağı 2018 yılının Haziran ayında 4 mevsim için de Türkiye ve KKTC'nin tüm aktivite destinasyonlarına erişmiş olmayı planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.