Marketyo, Keiretsu Forum Türkiye'den 1.4 milyon TL yatırım aldı

Marketyo, Keiretsu Forum Türkiye'den 1.4 milyon TL yatırım aldı

Dünya’nın ilk hazır içerikli e-ticaret servis sağlayıcısı olma iddiasındaki Marketyo, Keiretsu Forum'dan 1.4 milyon TL yatırım aldı. Marketyo'nun bilinen ilk yatırımı olma özelliğindeki tura Keiretsu Forum üyelerinden ve Esor Investment’in ortaklarından Şevki Kuyulu'nun katıldığı bilgisi paylaşılıyor. Yatırımla birlikte Marketyo'nun küresel açılımı hızlanacak.

Hazır içerikli e-ticaret servis sağlayıcısı tanımını yeterince açıklayıcı bulmayanlar için Marketyo, her ölçekteki gıda perakendecisinin online olmasını sağlayan bir girişim. Şimdilik konum tabanlı bir tür arama motoru özelliğinde olan web sitesinde süper marketlerden kuru yemişçilere, kasaplardan fırınlara ve pastanelere çevre mahalledeki bütün esnafı görüntülemenizi sağlamayı amaçladığını görebiliyorsunuz. Bundan sonraki adımda ise gördüğünüz mağazalardan alışveriş yapmanız var. Marketyo'nun hedefi tüm bu mağazaların online alışverişe açılmasını sağlamak. Marketyo, bugün başta Ankara olmak üzere Türkiye'de belirli bölgelerde veriyor bu servisi.

Bu hedefle yola çıkan bir SaaS ve PaaS girişimi olarak tanımlanan Marketyo, büyük zincirleri herhangi bir yazılımcı/arka ofis personeli çalıştırmalarına gerek olmadan, ERP sistemlerine tam entegre olarak; web ve mobilde kendi markalarıyla online ticarete taşımayı amaçlıyor. Girişim, ölçeği daha küçük marketleri ise Marketyo Platformu'nda konumlandırıyor. Marketyo markalara ise kişiselleştirilmiş iletişim için aracılık etme iddiasında.

Türkiye ve Avrupa'da 20 bine yakın kullanıcıya ulaştı

Özer Fırat , Önder Fırat ve Gökçer Gökdal tarafından kurulan Marketyo'nun tüm bu dönüşüm ve aracılık hizmetleriyle, veri madenciliği , kişiselleştirme, yapay zeka ve IoT yeteneklerini geliştirme hedefi var. Gökçer Gökdal, yatırımla ilgili açıklamasında, "Ulaşacağımız zengin ve kaliteli data ile finansal güç sayesinde hayallerimizi gerçeğe dönüştürerek hem teknolojik hem de akademik alanlarda çok yakın zamanda birçok inovasyona imza atmış olacağız" diyor. Girişim, bu sayede son kullanıcılara  yaşam tarzlarına ve beğenilerine uygun kişiselleştirilmiş satın alma deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Marketyo, Türkiye’de ve Avrupa’da şu ana kadar 20 bine yakın kullanıcıya on binlerce kez alışveriş deneyimi yaşattığını söylüyor.

Marketyo, Keiretsu Forum Türkiye’den aldığı yatırımı globale açılmak için kullanacak. Marketyo, Türkiye ve Avrupa’da yayılma, ABD'de ise pazara giriş çalışmalar yapacak. Girişim, bunların yanı sıra veri madenciliği, yapay zeka ve IoT teknolojilerini de geliştirmeye odaklanacak. Marketyo Türkiye'de Mahallem, yolluyo ve Gönder gibi girişimlerle rekabet ediyor.

Keiretsu Forum Türkiye, Marketyo yatırımı ile birlikte 24 girişime 26 turda 36 milyon TL’lik yatırım yapmış oldu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.