WhatsApp, gönderdiğiniz mesajların okunmadan silinmesini sağlayan özelliği devreye alıyor

WhatsApp, gönderdiğiniz mesajların okunmadan silinmesini sağlayan özelliği devreye alıyor

Her geçen gün sahip olduğu özelliklere bir yenisini daha ekleyen WhatsApp, uzun zamandır beklenen bir özelliği daha kullanıma sunuyor. Özellikle yanlışlıklar mesajlar gönderen kullanıcılarının imdadına yetişecek olan WhatsApp, “Delete for everyone” yeni herkes için mesajları sil seçeneğini kullanıma sunuyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar silmek istedikleri mesajları sadece kendilerinden değil karşıdaki kullanıcılardan da silebilecek. Hatırlatmak gerekirse WhatsApp'ta herhangi bir mesajı sildiğinizde bu mesaj sizin hesabınızda siliniyor fakat karşı tarafın hesabında silinmiyordu.

Tüm zamanların en iyi iOS uygulamalarından WhatsApp

“Delete for everyone” ile bu sorunu ortadan kaldırmaya hazırlanan WhatsApp, özelliği resmi blogundan duyurmuş olsa da herkes için mesajları silme özelliğinin henüz tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulmadığını da ekleyelim. Tabii ki herkes için sil özelliğini kullanarak eski mesajlarınızı silemediğinizi de belirtelim.

Sadece son 7 dakika içinde atılan mesajlar silinebilecek

Herkes için sil seçeneğini kullanarak sadece son 7 dakika içinde gönderdiğiniz mesajları silebiliyorsunuz. Herkes için sil özelliği ile sildiğiniz mesajlar alıcılarınızın sohbetlerinde (*) "Bu mesaj silindi" olarak görülecek. Herkesten mesajı silmek için yapılması gerekenler ise oldukça basit.

Silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbet sayfasına gittikten sonra mesaja uzun basarak "Herkesten sil" seçeneğine dokunmanız yeterli. Herkes için sil özelliğinin Android ve iOS platformlarının yanı sıra Windows Phone platformu için kullanıma sunulacağını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.