Instagram ikili canlı yayın özelliğini tüm kullanıcılarına açtı

İlk olarak Ağustos ayında test edilen ikili canlı yayın özelliği artık kullanıma hazır. Sizi izleyen birini kolaylıkla canlı yayınınıza davet edebildiğiniz bu özellik sayesinde canlı yayınların monotonluğu son buluyor.

Üstelik Instagram’ın bu yeni özelliği Instagrammerların ve markaların tercih ettiği canlı yayına konuk alma formatını da bir bakıma destekliyor diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde canlı yayınlara getirdiği yüz filtreleri ile gündeme gelen Instagram bu özelliği ikili yayınlarda da aktif olarak kullanmanızı sağlıyor.

Instagram ikili canlı yayın özelliği nasıl kullanılır? 

Canlı yayını başlattıktan sonra sağ altta yer alan ikili yayın butonuna basın. İzleyicileriniz arasında eklemek istediğiniz kişiyi seçerek canlı yayına davet edin. Davet ettiğiniz kişi bu daveti kabul ettiğinde ekran ikiye ayrılarak aynı anda canlı yayın yapmanızı sağlayacaktır.

Her zaman canlı yayına davet ettiğiniz kişiyi değiştirebilir ya da kendi başınıza canlı yayın yapmayı sürdürebilirsiniz. Ayrıca canlı yayına davet ettiğiniz kişiler de diledikleri zaman yayından çıkabilir.

Yayınınız bittikten sonra yayını 24 saat boyunca kalacak bir hikaye olarak paylaşabilir ya da silebilirsiniz.

Yorumlar (12)

 1. Bende o özellik gelmedi neden güncelleme butonuda çılmıyor ?

  Cevapla
 2. Bende çıkmıyor o ikili butonu instagramım güncel herşeyi yaptım sildim yeniden yükledim olmuyor lütfen yardımcı olun

  Cevapla
 3. Bende de olmuyor telefonum j7 ama o özellik bi türlü gelmedi katılamıyor diyor lütfen bir cevap verin

  Cevapla
 4. Bende de aynı sorun var o özellik çıkmıyor ne yapmalıyım

  Cevapla
 5. Ben güncelldim yine olmadı her hesapta çıkıyor benim hesabımdan olmuyor ne yapmalıyım ?

  Cevapla
 6. Hesabımdaki sıkıntı yüzünden instagramda yayın birleştiremiyorum aynı telefonda farklı bir hesap açtım canlı video birleştirme yapıyor.hesabımda ne gibi bir sıkıntı olanilir yardımcı olurmusunuz.

  Cevapla
 7. Bende ne davet atılmıyor ve başkasının canlı yayınına katılamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz?

  Cevapla
 8. Benim telefonum j7 prime ve banada gelmedi o özellik yardimci olabilirmisiniz her guncel geldiğinde guncelliyorum ama bi turlu gelmedi

  Cevapla
 9. Bende de olmuyor başka telefondan denedim yine olmadı başka hesapta denedim oldu hesap la ilgili bir sıkıntı var galiba lütfen yardımcı olun instagram hesabım @fatihdemirbass

  Cevapla

Bir Cevap Yazın