Webrazzi Arena 2017'nin kazananı blockchain tabanlı dijital kimlik girişimi Kimlic oldu!

Webrazzi Arena 2017'nin kazananı blockchain tabanlı dijital kimlik girişimi Kimlic oldu!

Webrazzi Summit 2017 içinde düzenlediğimiz girişim sunum seansı Webrazzi Arena bölümünde bu yıl da 10 girişim sahneye çıktı ve kazanan ilk 3 girişim belli oldu. Webrazzi Arena'nın kazananları TechCrunch Disrupt Berlin yolcusu olacak.

Webrazzi Arena'yı bu yıl 3. kez düzenliyoruz ve bu yılki jüri koltuğunda Yemeksepeti’nin kurucu ortağı ve melek yatırımcı Melih Ödemiş500 Istanbul fonu yöneticisi ve aynı zamanda bir girişimci olan Rina Onur, yeni girişimlere yaptığı yatırımlarıyla dikkat çeken Fırat İşbecer ve 212 yatırım fonu yöneticisi Numan Numan‘dan oluştuğunu açıklamıştık. Bu değerli jürinin puanlamasıyla Webrazzi Arena 2017'nin birincisi blok zinciri (blockchain) tabanlı dijital kimlik girişimi Kimlic, ikincisi yazılımcıları mülakatına odaklanan Codela, üçüncüsü ise mobil eğitim girişimi Kunduz oldu.

Avrupa Yatırım Fonu - TTA, İş Geliştirme Lideri Duygu Öktem Clark'ın moderatörlüğündeki Webrazzi Arena 2017 için 1 Haziran tarihinde başvuru süreci 1 Eylül itibariyle noktalanmıştı ve bugün yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda ilk 3 girişim şöyle sıralandı;

  1. KimlicBlockchain tabanlı bir uygulama olan Kimlic, Türkiye’nin ilk “Know Your Customer” uygulaması olmayı hedefliyor.
  2. CodelaCodela, yazılım geliştirici pozisyonuna başvuran adayların teknik bilgilerini, online kodlama mülakatlarıyla ölçerek otomatik olarak değerlendiren bulut tabanlı bir platformla hizmet veriyor.
  3. Kunduz: Soru sormanın en kolay yolu sloganı ile karşımıza çıkan Kunduz, üniversite ve lise sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yol arkadaşı olmayı planlıyor.

Webrazzi Arena 2017'de sahneye çıkan tüm girişimleri ve bilhassa kazanan girişimleri tebrik ediyoruz.

Hatırlatmak gerekirse 2015'te Webrazzi Arena’nın birincisi Twentify, 2016'da ise birinci Evdeki Bakıcım olmuştu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.