Taksi Rehberi: Taksi durakları üzerinden büyüyen araç çağırma uygulaması

Taksi Rehberi: Taksi durakları üzerinden büyüyen araç çağırma uygulaması

Taksi çağırma uygulamaları arasında katılan Taksi Rehberi (iOS, Android), Bursa'dan başladığı büyüme rotasını İstanbul'a çevirdi.

Taksi veya özel araç çağırma uygulamalarına artık aşinayız. Taksi Rehberi diğer uygulamalara benzer şekilde bulunduğunuz noktaya taksi çağırmanıza aracılık ediyor. Son kullanıcıya oldukça basit bir uygulama sunan Taksi Rehberi, şu anda sadece nakit ödeme yapılmasını imkan tanıyor ve herhangi bir kartlı ödeme yöntemi kullanmıyor. Müşteriler yolculuk yaptıkça kilometre puanı topluyor, yolculuk sonrasında da şoförleri puanlayabiliyor.

Duraklara yazılım lisansı satarak çalışıyor

Abidos Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilen Taksi Rehberi, taksi duraklarını yolculuk başına ücretlendirmek yerine yıllık ürün paketi satarak sisteme dahil ediyor. Şu anda indirimli olarak 1.350 TL'ye satılan Taksi Rehberi Hizmet Paketi içerisinde 1 yıllık lisans, durak otomasyon sistemi, Taksi Rehberi cihazı, araç içi mobil cihaz tutacağı ve araç içi şarj ünitesi bulunuyor.

Bursa'dan sonra İstanbul'a ilk adımı attı

Abidos Bilgi Teknolojileri Kurucu Ortağı Fatih Bilgin, 18 bin civarında taksinin bulunduğu İstanbul'da rekabete girmek yerine ilk adımı Bursa'da attıklarını paylaşıyor. Bursa'da başta Nilüfer bölgesi olmak üzere taksi trafiğinin yoğun olduğu duraklarda büyümeye başlayan Taksi Rehberi, İstanbul'a da Sultanbeyli'den giriş yapmış. Bilgin, henüz durak ve kullanıcı sayısı hakkında bilgi vermiyor ama Bursa operasyonunun başarılı olduğunu ve her geçen gün daha da büyüdüklerini ifade ediyor. İstanbul'da yavaş yavaş büyüyecek olan Taksi Rehberi, farklı şehirlere adım atmak için de görüşmelerini sürdürüyor.

İTÜ Çekirdek'te 2011'de ortaya çıkan bir fikirden filizlenen Taksi Rehberi'nin geliştiricisi Abidos Bilgi Teknolojileri, şu anda İTÜ ARI Teknokent içinde faaliyetlerini sürdürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iTaksi'si henüz kullanıma girmedi ama BiTaksi'nin hakim olduğu taksi çağırma pazarında rekabetin her türlü devam edeceğini söyleyebiliriz.

Detaylı bilgiler için Taksi Rehberi.com'u ziyaret edebilir, iOS veya Android uygulamasını indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.