Tüm ethereum işlemlerinin yüzde 68'i tek bir sistem tarafından kontrol ediliyor olabilir

Tüm ethereum işlemlerinin yüzde 68'i tek bir sistem tarafından kontrol ediliyor olabilir

Bitcoinin ardından en çok kullanılan kripto para birimlerinden ethereum, inişli çıkışlı bir grafik sürdürmeye devam ediyor. Ethereumla ilgili önemli bir araştırma yayınlayan Cyber blog, kripto para birimiyle ilgili ilginç bilgilere ulaştı. Cyber blog'un araştırmasına göre tüm ethereum işlemlerinin yaklaşık yüzde 68'i tek bir sistem tarafından kontrol ediliyor.

Ethereum işlemlerinin yüzde 68'inin geçici adresler kullanılarak yapıldığını belirleyen Cyber blog, kripto paraların adreslere ulaştığını ve bir saat içinde adreslerden çıkış yaptığını tespit ettiğini paylaşıyor. Cyber blog'un araştırmasına göre bir kere kullanılan adresler bir daha işlem yapmak için kullanılmıyor.

Cber blog, araştırması sonucunda kripto paraları geçici adresler arasında taşıyan bir "Ethereum mixer" çıkarımında bulunuyor. Ethereum mixer'ın önemli olmasının nedeni ise ethereum kripto para biriminin oldukça büyük bir kısmını yönetmesi.

5 olasılık mevcut

Cyber blog'a göre ethereum işlemlerinin yüzde 68'inin tek bir sistemden kontrol edilmesinin 5 farklı nedeni olabilir. Bunlardan ilki ethereum'un kripto para kullanıcılarına sunduğu güvenlik. Ethereumların geçici adresler arasında dolaşması paranın kaynağını neredeyse tespit edilmesi imkansız bir hale getiriyor.

İkinci bir fikir ise ABD'deki ethereum sahiplerini korumak. Ethereumun geçici hesaplar arasında sürekli yer değiştirmesi ABD yetkililerinin kontrolünden kaçmak için tasarlanmış bir mekanizma olabilir. Tek bir sistemin böylesine büyük miktardaki işlemi kontrol etmesi büyük miktarlardaki özel işlemlerin güvenliğini sağlamak veya kripto para varlıklarının güvenli bir şekilde borsaya transfer edilmesini sağlamak için kullanılan bir yol olabilir.

Son olarak aklan gelen ilk fikir ise tabii ki bu mekanizmanın bir çeşit ethereum aklama yöntemi olması. Ortaya çıkan bu bilgiler henüz kesinlik kazanmasa da, kripto paralar bu gizem perdesiyle ilgi çekmeye de devam edecek gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.