Wired UK'e göre İstanbul merkezli en gözde 10 girişim
Girişim

Wired UK'e göre İstanbul merkezli en gözde 10 girişim

Wired UK, artık bir sonbahar klasiği haline gelen Avrupa'nın En Gözde 100 Girişimi 2017 listesini yayınladı. Yazın bitişinin bir başka sembolü haline gelen liste, Avrupa'nın 10 şehrinden 10 girişime yer veriyor.

Berlin, Londra, Paris, Tel Aviv, Barselona, Amsterdam, Stockholm, Lizbon, Helsinki; İstanbul ile birlikte listede yer alan diğer şehirler.

Listenin İstanbul bölümünde, Türkiye'nin 2016'da yaşadığı politik krizlere rağmen girişimlerin 43 adet yatırım almış olması ilk anektod. Buna karşın geç aşama yatırımların hala önemli bir sorun olduğuna da dikkat çekiliyor.

İlk kez 2011'de yayınlandığında Stockholm'dan Klarna, Berlin'den SoundCloud gibi girişimleri keşfeden "Europe's 100 Hottest Startups" listesi bu yıl altıncı yıl dönümünü kutluyor. Aradan geçen uzun zamanda çok şey değişse de, Wired editörleri girişimcilerin zor koşullarda bile mutlaka bir çıkış yolu bulacağına dair iyimserliklerini koruduklarını paylaşıyorlar.

Listede yer alan 10 girişim şu şekilde sıralanıyor:

Dilerseniz İstanbul’un 2014, 2015 ve 2016 listelerine bağlantıları tıklayarak göz atabilirsiniz.

Yorumlar (4)
  1. Yapılan sıralam Wired'a göre iyi olmalarına mı yoksa değerlerine göre mi?

  2. Haberde bir tuhaflık var sanki. Wired'a göre Teleporter, Insider ve Getir'den daha iyi girişim miymiş?

  3. Serhat Yanar Serhat Yanar

    Bu tarz haberlerin alakasız bir girişimi ön plana çıkarmak üzere olduğundan kuşkulanıyorum. Teleporter'ı ilk kez duyuyorum ve Linkedin sayfaları ingilizce bile değil. Wired onları neye göre en önde görüyor acaba?

  4. Bir ingilizce makalede sıralama yapılırken 10 küsür madde değerlendiriliyor şeklinde yazıyordu. Ancak en önemli konu muhasebe tarafı :) ve yatırım sanırım.