Wired UK, İstanbul merkezli en gözde 10 girişimi açıkladı
Girişim

Wired UK, İstanbul merkezli en gözde 10 girişimi açıkladı

Wired UK, 5 yıldır belirlediği Avrupa'nın en gözde girişimleri listesini (Europe’s Hottest Startups) bu yıl da açıkladı. Listede bu yıl da Avrupa'nın 10 farklı şehrinden önde gelen 100 girişime yer veriliyor. Elbette İstanbul da listede yer alan şehirlerden biri.

Wired UK, söz konusu listeyi dergi yayımından önce internette paylaşıyor ve İstanbul'dan 'girişim sermayesi ve melek yatırım aktivitelerinin geliştiği şehir' olarak bahsediyor. Türkiye'nin yeteneklerinin bir kısmını yurtdışına gönderdiğine (kaybettiğine) de yer veriliyor.

İstanbul girişim ekosisteminin (ki Türkiye'de ekosisteminin yüzde 90'ı diyebiliriz) Avrupa çapında küçük kaldığına değinen Wired UK, Türkiye'deki geniş pazarın küresel oyuncular için çekici olduğunun da altını çiziyor.

Sözü fazla uzatmadan Wired UK tarafından seçilen İstanbul'un en gözde 10 girişimini listeleyelim ve yorumlarınızı alalım.

Dilerseniz İstanbul'ın 2013 ve 2014 listelerine  göz atabilir, Avrupa'daki 2015 için diğer gözde girişimlere aşağıdaki bağlantılar üzerinden erişebilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. Modanisa Modanisa

  Maalesef en iyi girişimlerden gösterilen incir kapandı. Modanisa'ya gönülden başarılar..

 2. Kemal Uğur Kemal Uğur

  Bitaksi'de arkadaşım çalışıyor önü açık ama ben daha büyük gelişmelerin ve daha büyük girişimlerin ülkemizde olmasını çok isterim.

 3. Paykasa Paykasa

  BiTaksi uygulaması gerçekten süper çok sık kullanıyorum ama arada bir konum hesaplamada sorunlar olabiliyor.

 4. Paykasa Paykasa

  İninal çok güzel avantajlar sunuyor listenin sonunda olması pekte adil değil diyebilirim.

 5. Paykasa34 Paykasa34

  Paraşüt uygulaması son çeyrek de aldığı yatırım ile baya büyüdü ve e-fatura konusunda kendilerini çok geliştirdiler, bizde şirket olarak kullanıyoruz.

 6. Paykasan Paykasan

  Modanisa diğer rakiplerine göre daha az reklam ve bütçeyle çok iyi bir marka kimliği yarattı ürün ve fırsatları kaçırılmayacak kadar rakipsiz.

 7. Paykasa Paykasa

  Türk girişimciler projelerini daha çok global pazara yönlendirmesi gerekir.