Elon Musk: Yapay zekada yarış üçüncü dünya savaşına sebep olur
Arama

Elon Musk: Yapay zekada yarış üçüncü dünya savaşına sebep olur

Elon Musk, yapay zeka konusunda uyarılarına devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere Medeniyet olarak karşılaştığımız en büyük risk yapay zeka olabilir diyerek yapay zeka konusunda tüm dikkatleri üzerine çeken girişimci, bu konuda hemfikir olmayan Zuckerberg’e algısı kıt demekten de geri durmamıştı.

Twitter’ı aktif bir şekilde kullanan Elon Musk’ın gündeminde yine yapay zeka vardı. İnsanlığın varlığına tehdit oluşturduğunu bir kez daha beliren Musk “Çin, Rusya ve güçlü bilgisayar bilimine sahip ülkeler. Ulusal seviyede yapay zeka yarışı, muhtemelen 3. Dünya Savaşı’na yol açacaktır.” açıklamasında bulundu.

Twitter üzerinden “Başlıyor” diye yaptığı bu açıklamalara neden olan ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “yapay zekanın sadece Rusya için değil, tüm insanlığın geleceği olduğu” açıklamalarına dair The Verge’ün tweeti oldu.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (2)
  1. Notdefteri dedi ki:

    Rusyanın silah kullanabilen ağır yük kaldırıp engel aşabilen yapay zeka son robotu tanıtıldıktan sonra Putin’in bu açıklamayı yapması manidar bostan dynamics amerikan çin şirketleri de savaş ağırlıklı yapay zeka robotlarına ağırlık veriyorlar artık musk ın öngörüleri 1. ve 2. dünya savaşı öncesi savaş çığırtkanlığı gibi görülüyorsa da tarih onu haklı da çıkarabilir

  2. özgür deniz dedi ki:

    yapay sahte şeylerde işlerde neden korkalım ki?

Bir Yorum Yazın