WhatsApp metin odaklı durum güncellemelerini duyurdu

WhatsApp metin odaklı durum güncellemelerini duyurdu

Anlık mesajlaşma devi WhatsApp'ın, metin odaklı durum güncellemeleri iOS'ta ve web'de yayında. Bu yılın başlarında WhatsApp durum güncellemelerinde fotoğraf ve video paylaşma özelliğini duyurmuştu. Zamanla Snapchat'in hikayelerinden daha popüler olan WhatsApp durum güncellemeleri, şimdi metinler aracılığıyla platformdaki etkileşimi arttırmayı hedefliyor olabilir.

Dün yapılan güncelleme ile WhatsApp kullanıcıları artık durum güncellemelerinde metin odaklı paylaşımlarda bulunabilecek. Üstelik bu paylaşımlarda yazı fontu ve arka plan rengi seçilebileceği gibi linkler de kullanılabilecek.

WhatsApp yapılan yeni güncelleme ile ilgili durum güncelleme gizliliği ve durum güncellemelerine cevap verme konularında da bir kaç öneride bulundu.

Durum güncellemelerinizi kimler görebilir? 

Durum güncellemelerinizi kimlerin göreceğiniz belirlemek için WhatsApp'ın gizlilik ayarları kısmında düzenleme yapmanız gerekebilir. Bu kısımda size sunulan "kişilerim", "şunlar hariç kişilerimle paylaş", "sadece şu kişilerle paylaş" seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Durum güncellemenizi kimlerin gördüğüne nasıl erişirsiniz?

Bunu öğrenmek için durum güncellemenizin altında yer alan göz ikonuna basmanız yeterli. Böylece durum güncellemesini görüntüleyenleri liste halinde görebilirsiniz.

Bir güncellemeyi nasıl yanıtlarsınız? 

Birinin durum güncellemesini görüntülediğinizde karşınıza yanıtla butonu da çıkıyor. Böylece her hangi bir fotoğrafa, videoya ya da GIF'e kolayca cevap verebiliyorsunuz. Cevabınız hikayenin fotoğrafı ile birilikte bir WhatsApp konuşmasına dönüşüyor.

Yeni Durum güncellemenizi iOS ve Android'te kolayca paylaşabiliyorsunuz. WhatsApp Web'de ise durum güncellemelerini şimdilik sadece görüntüleyebiliyorsunuz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.