McDonald's tanıtımında iPhone 8 tasarımını kullanmasıyla gündeme oturdu

McDonald's tanıtımında iPhone 8 tasarımını kullanmasıyla gündeme oturdu

McDonalds dün Avustralya'daki müşterilerine gönderdiği tanıtım e-postası ile dikkatleri üzerine çekti. McDonald's'ın yeni uygulamasının tanıtıldığı e-posta'nın görsellerinde iPhone 8'in mock-up'ı kullanılması kısa zamanda sosyal ağlarda konuşulmaya başlandı.

Sızdırılan tasarımı mı kullandı?

Reklamda kullanılan mock-up aslında iPhone 8'in resmi olarak tanıttığı bir tasarım değil. Dolayısıyla McDonalds'ın bu reklamı hazırlarken bundan bir kaç ay önce sızdırılan tasarımı temel aldığı düşünülüyor. iPhone 8'in gerçek tasarımını ise ancak gelecek ay Apple'ın yapacağı etkinlikte görebileceğiz.

McDonald's reklamı Twitter kullanıcıları tarafından paylaşılırken, kullanılan mock-up'ın daha önce Benjamin Geskin tarafından sızdırıldığını da belirtildi. Kullanılan mock-up'ta sızıdırılan bilgiler göz önünde bulundurularak, ön kamera, kulaklık ve sensörlere odaklanılmıştı.  Tüm bunların yanı sıra McDonald's'ın mock-up'a bir kullanıcı arayüzü eklemesi iPhone 8'i bekleyenlerin gözünde daha çok şey canlanmasını sağladı.

McDonald's kullandığı mock-up'ın tasarımcısından izin almadı

Yeni tasarım için henüz bir açıklama yapılmamışken iPhone 8 için üretilen hem Apple'ın hem de uygulama tasarımcılarının aklındakilerle ilgili başka teoriler de mevcut. Bu teorilerden biri de ekranın üzerinde yer alan bir durum çubuğunda hücresel ve WiFi sinyal gücü, pil ömrü ve benzeri şeyler için birleştiren bir tasarım planlandığı konuşuluyor.

McDonald's'ın bunu basit bir hata olarak mı yaptığı yoksa internette biraz olsun etkileşim yaratmak için mi yaptığı bir merak konusu. Yine de McDonald's'ın mock-up'ı kullanmak için tasarımın yaratıcısından izin almadığı basın tarafından doğrulandı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.