Vizesiz gidebileceğiniz ülkeleri listeleyen site: VisaDB

Vizesiz gidebileceğiniz ülkeleri listeleyen site: VisaDB

Kullanıcılarını büyük bir dertten kurtarmak için yola çıkan VisaDB, vatandaşı olduğunuz ülkeye göre vizesiz gidebileceğiniz ülkeleri sıralıyor.

Oldukça basit bir çalışma mantığı ile karşımıza çıkan VisaDB, sahip olduğunuz pasaporta göre hangi ülkelere vizesiz seyahat edebileceğinizi belirliyor. Vatandaşı olduğunuz ülkeyi seçtikten sonra ülkeleri ne amaçla ziyaret etmek istediğinizi ve hangi kıtada arama yapmak istediğinizi seçerek VisaDB'yi kullanmak mümkün.

Kullanışlı bir araç

Site henüz Alpha sürecinde olduğu için şimdilik sadece seyahat vizesi ve girişim vizesi için arama yapılabiliyor fakat yakın zamanda varandaşlık, eğitim ve çalışma izni için de arama yapılabilecek. Sonuçları kıtalar üzerinden gösteren VisaDB, belirlenen kıtada hangi ülkelerin sizden vize talep ettiğini ve hangilerinin etmediğini detaylı bir şekilde paylaşıyor.

Aramalar Asya, Avrupa, Amerika, Okyanusya, ve Afrika seçenekleri altında sıralanıyor. Sadece vize durumu ile de kalmayan VisaDB, ülkelerin restoran, ulaşım ve konaklama ücretlerini de kıyaslıyor. Böylelikle ziyaret etmek istediğiniz ülkelerdeki fiyatlar hakkında da bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Genel olarak başarılı bir şekilde çalışsa da uygulama henüz Alpha sürecinde olduğu için yüzde 100 doğru bilgiler veremediğini ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.