Vizesiz gidebileceğiniz ülkeleri listeleyen site: VisaDB
Girişim

Vizesiz gidebileceğiniz ülkeleri listeleyen site: VisaDB

Kullanıcılarını büyük bir dertten kurtarmak için yola çıkan VisaDB, vatandaşı olduğunuz ülkeye göre vizesiz gidebileceğiniz ülkeleri sıralıyor.

Oldukça basit bir çalışma mantığı ile karşımıza çıkan VisaDB, sahip olduğunuz pasaporta göre hangi ülkelere vizesiz seyahat edebileceğinizi belirliyor. Vatandaşı olduğunuz ülkeyi seçtikten sonra ülkeleri ne amaçla ziyaret etmek istediğinizi ve hangi kıtada arama yapmak istediğinizi seçerek VisaDB'yi kullanmak mümkün.

Kullanışlı bir araç

Site henüz Alpha sürecinde olduğu için şimdilik sadece seyahat vizesi ve girişim vizesi için arama yapılabiliyor fakat yakın zamanda varandaşlık, eğitim ve çalışma izni için de arama yapılabilecek. Sonuçları kıtalar üzerinden gösteren VisaDB, belirlenen kıtada hangi ülkelerin sizden vize talep ettiğini ve hangilerinin etmediğini detaylı bir şekilde paylaşıyor.

Aramalar Asya, Avrupa, Amerika, Okyanusya, ve Afrika seçenekleri altında sıralanıyor. Sadece vize durumu ile de kalmayan VisaDB, ülkelerin restoran, ulaşım ve konaklama ücretlerini de kıyaslıyor. Böylelikle ziyaret etmek istediğiniz ülkelerdeki fiyatlar hakkında da bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Genel olarak başarılı bir şekilde çalışsa da uygulama henüz Alpha sürecinde olduğu için yüzde 100 doğru bilgiler veremediğini ekleyelim.

Yorumlar (5)
 1. Urb Advisor çok daha iyi :) http://www.urbadvisor.com/

 2. Unispear Unispear

  alfa sürecinde olduğunu belitrmişsiniz OK ama bilgiler yanlış veriyor. henüz kullanışlı değil. en basit avrupayı aratın hırvatistan vizesiz görünüyor ama schengen bölgesi. sırbistan yok ama vizesiz.

 3. Onuryasar34 Onuryasar34

  Çalışmıyor siteye girdim.. :) abi dev ortamınız yok mu ? alpha sürümünü yapın, koyun çalışır vaziyette, ellemeyin bozulmasın :D

 4. Deniz Can Deniz Can

  Norveç, Schengen vizesi ile Türkiye'den kabul ettiği halde, sitede 3 aylığına vizesiz girilen ülke olarak gözüküyor. Ukrayna listede bile yok.

 5. Bunun için dış işleri bakanlığının bir sitesi yok muydu?