Betadan çıkan LETZ, arkadaşlarla etkinlik organize etme işini kolaylaştırıyor

Betadan çıkan LETZ, arkadaşlarla etkinlik organize etme işini kolaylaştırıyor

Arkadaşlarınızla veya tanımadığınız kişilerle hızlıca sosyal aktiviteler organize etmenizi sağlayan Letz, beta sürecinden çıkarak yeni sürümünü yayına aldı.

Nisan BIC Angels'tan tohum yatırım aldığını paylaştığımız Letz, tamamen etkinlik organizasyonu için geliştirilen bir uygulama. Uygulamaya, örneğin Facebook hesabınızla, üye olduktan sonra hızlı bir şekilde ilk etkinliğinizi oluşturabiliyorsunuz. (Buna 'Letz atmak' deniyor). Tek yapmanız gereken etkinliğin konusu, tarihini ve mekanı seçip etkinliğe kimlerin katılabileceğini belirlemek. Etkinliği arkadaşlarınıza özel tutup istediğiniz kişileri davet edebileceğiniz gibi genele yani tüm Letz kullanıcılarının katılımına da açık tutabiliyorsunuz.

Android ve iOS uygulamalarıyla uygulama mağazalarında yerini alan Letz, oldukça sade ve tamamen kendi işine odaklanan bir uygulama. Dolayısıyla uygulama içinde mekan keşfetmek gibi özellikler en azından şimdilik mevcut değil. Hatta kişi profilleri hakkında çok az bilgi alabiliyorsunuz ama bu durum Facebook arkadaşlarınızı bulmanıza ve takip etmenize engel değil.

Letz'de kullanıcılar arası özel mesaj özelliği henüz yok ama kullanıcılar, etkinliklerin yorum bölümünde diğer katılımcılarla yazışarak iletişim kurabiliyor. Bu sayede etkinliğe dönük düzenlemeler yapılabiliyor.

Simge İçen ve İdil Mayzel tarafından kurulan Letz, tamamlanan etkinlikleri de bir arşiv niteliğinde saklıyor. Dolayısıyla Letz profilinize bakarak kiminle en son neler yaptığınızı ve ne kadar sosyal olduğunuzu görebiliyorsunuz.

Letz, betadan 1500 kişiyle çıktığını söylüyor ve artık temsilci statüsündeki kullanıcılarının da katkısıyla üye sayısını hızla katlamak istiyor. Uygulamanın şu anki halinin çok tatmin edici olduğu söylenemez ancak alınan tohum yatırım ve BIC desteğinin Letz'in kendini hızla yenilemesini sağlayabilir.

Eğer siz de Letz atmak isterseniz Google Play'e veya App Store'a uğrayıp uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.