24 Saatte İş: Mesajlaşma tabanlı hızlı iş ve çalışan bulma uygulaması

24 Saatte İş: Mesajlaşma tabanlı hızlı iş ve çalışan bulma uygulaması

E-ticarette 24 saatte sipariş trendi hızla yayılırken iş bulma sürecini hızlandıran uygulamalar da yavaş yavaş hayatımıza giriyor. 24 Saatte İş (Android), özellikle perakende ve yeme-içme sektöründeki işe alım süreçlerini 1 güne indirmek istiyor.

CV hazırlamaya gerek duymuyor

24 Saatte İş, hem acil eleman/personel arayan şirketlere/işletmelere hem de acil iş arayanlara hitap eden bir uygulama. İş arayanlar uygulamayı indirdikten sonra özgeçmiş (CV) hazırlamalarına gerek kalmadan, hızlıca profilini oluşturarak iş başvurusu yapabiliyor. Şirketler ise aradıkları kriterleri belirten ilanı yazdıktan sonra gelen başvurular arasından onayladıkları adaylarla doğrudan iletişim kuruyor. Taraflar arasındaki hızlı iletişim ise mesajlaşma yoluyla sağlanıyor. Yani her iki tarafta direkt hedefe dönük hızlı bir sürece adım atmış oluyor.

Gizem Yasa & Ayşe İnal

24 Saatte İş'in kurucuları Galata Business Angel ve Butigo'dan tanıyacağınız iki kadın girişimci. Galata Business Angels’ın kuruluşundan itibaren 5 yıl boyunca Genel Sekreterliğini yapan, San Francisco merkezli Smartup Network’un Chief Investment Officer’ı yani yatırımdan sorumlu yürütme kurulu üyesi olarak görev alan Ayşe İnal ile Butigo.com'un kurucularından Gizem Yasa. Yasa, Butigo markasının Ziylan Grup’a satışı sonrasında halen ayakkabı ve aksesuar alanında Türkiye’deki büyük markalarla çalışmaya devam ediyor.

Trivago'nun kurucusundan tohum yatırım

Kurucuları tecrübeleri düşünüldüğünde 24 Saatte İş'in tohum yatırım almış olması elbette sürpriz sayılmaz. Aldığımız bilgilere göre 24 Saatte İş'in ilk yatırımcısı New York borsası NASDAQ’da halka arz olan Trivago’nun kurucusu Rolf Schrömgens olmuş. Ancak kurucular tohum yatırım tutarı hakkında şimdilik bir rakam paylaşmıyor.

İşverenler de konuma göre arama yapabiliyor

Şimdilik tam zamanlı işler için kullanılabilen uygulamada işverenler adaylardan başvuru alabildiği gibi, kendileri de aktif olarak konuma göre arama yapabiliyor. Böylece kendilerine en yakın ve en uygun adaylarla mesajlaşarak işe alım sürecini hızlandırabiliyor. Uygulamanın yarı zamanlı işleri kapsaması için çalışmalar sürüyor.

Özellikle mavi yakalılar için dikkat çekici olan bu iş modelinin, en azından ülkemiz için oldukça yeni olduğu söylenebilir. Dolayısıyla ne kadar başarılı bir model olduğunu görmek için biraz beklememiz gerekecek. Zira hemen her alanda olduğu gibi iş ve çalışan bulma konusunda da hızlı gitmek çeşitli riskleri beraberinde getiriyor.

Eğer iş veren veya iş arayan olarak arayışınız varsa 24 Saatte İş'in Android uygulamasını hemen indirebilirsiniz. (iPhone uygulaması ise yakında App Store'da olacak.)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.