Google eski üst düzey yöneticisi Vic Gundotra: Fotoğraf alanında Android, iPhone'dan çok geride

Google eski üst düzey yöneticisi Vic Gundotra: Fotoğraf alanında Android, iPhone'dan çok geride

Google'da "Social" alanında üst düzey yöneticilik yapmış Vic Gundotra, Android telefonların fotoğrafçılık alanında iPhone'lara göre çok geride kaldığını söyledi. Gundotra: "Ve bu, Android'in hatası!"

Gundotra, iPhone'un kalitesini övmeye Facebook hesabında paylaştığı bir anıyla başladı.

Çoğu insan için DSLR'ın sonu zaten geldi. Profesyonel kameramı evde bıraktım ve akşam yemeğinde bu fotoğrafı iPhone 7 Plus ile, 'portre' modunu kullanarak çektim. Bir restoranda, akşam yemeğinde flaş kullanmadan çektiğim bu karenin müthiş olduğunu söylemem lazım. İyi iş çıkarmışsın Apple!

Bu kadar övgü ile de kalmayan Gundotra, Business Insider'ın haberine göre, Samsung S8'in kamerasının daha iyi olduğunu belirten bir yoruma karşılık katılmadığını dile getirdi.

Android işletim sisteminin çoğunlukla açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğunu belirten Gundotra, bunun sadece detaylara girene kadar olduğunu belirtiyor.

Bu nedenle Samsung'da oldukça karışık ve detaylı kamera özellikleri bulunuyor. Samsung cihazlarda "Samsung'un kendi kamerası mı yoksa Google kamerası mı? veya Samsung fotoğraf galerisi mi yoksa Google fotoğraf galerisi mi?" gibi ikilemlere düşülmesinin nedeni de bu. İşletim sistemi, tüm donanımsal gelişmeleri hızlıca destekleyemiyor. iPhone'da ise geliştirilen kamera özellikleri hemen yazılımsal olarak destekleniyor ve "Portre modu" gibi size sunuluyor.

Gundotra, Google'ın probleminin yaptığı yenilikleri uygulamaya geçirme olduğunu belirtiyor. Sanal gerçekliği de telefonda ilk deneyen Google olmuştu fakat iPhone 8 ile bu yıl gelmesi beklenen VR konusunda Android sessizliğini koruyor gibi.

Samsung S8'in kamerası gerçekten harika işler çıkarıyor. Özellikle ayarlaya hakimseniz muhteşem sonuçlar alabiliyorsunuz fakat iPhone her yeni telefonu ile piyasadaki Samsung telefonların sahip olduğundan daha iyi bir kameralı telefon çıkarmayı başarıyor. iPhone 8 ile çıtanın nereye yükseleceğini ise merakla bekliyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.