Elon Musk, New York'tan Washington'a tünel açmayı hedefliyor

Elon Musk, New York'tan Washington'a tünel açmayı hedefliyor

Elon Musk'ın paylaştığı bilgilere göre Boring Company artık Kaliforniya'nın dışında da faaliyet göstermeye başlayacak. Musk, şirketinin yeni faaliyetlerini doğu yakasının yer altı ulaşım araçlarını tiye alan bir Tweet serisi ile duyurdu. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ayın sonunda Boring Company, Los Angeles’ın altında tünel kazmaya resmen başlamıştı.

Tweetlerinde hükümet tarafından aldığı sözlü onaydan bahseden Musk, ABD'nın doğusunda yer alan New York, Philadelphia, Baltimore ve Washington DC gibi şehirleri birbirine bağlayacağını açıkladı.

BBC muhabiri Dave Lee ise Musk'ın sadece "sözlü" onay ardından bu açıklamayı yapmasını sorguladı. Zira bu projenin hem şehir hem eyalet hem de hükümet tarafından resmi makamlarla beraber yürütülmesi gerekiyor. Aynı zamanda Hyperloop teknolojisinin henüz sadece teoride var olması da projenin güvenilirliği hakkında soru işaretleri doğuruyor.

Tam da bu nedenlerle Lee, Musk'ın olayı Twitter'dan duyurarak kamuoyu desteği sağlamaya çalıştığını ima etti.

Aynı zamanda bir başka takipçisi tarafından sorulan projenin başka nerede olacağı sorusuna, New York ve Washington'dan sonra işe Los Angeles ve San Francisco'dan başlayacağını ifade etti.

İnsanları heyecanlandıran bu tweet akışından sonra ayakları yere basan bir tweet atmayı başaran Musk, resmi bir onay almak için çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.

Tüm bu olaylar karşısında New York Belediye Başkanlığı Basın Sekreteri Eric Phillips olaylardan bihaber olduklarını ima eden bir tweet attı.

Tüm bu gelişmelerin ardından söyleyebileceğimiz tek şey  her ne kadar sözlü bir onay aldığını iddia etse de Musk'ın bu projeyi gerçekleştirmek için daha fazla desteğe ihtiyacı var.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.